Науковці виявили зв’язок між кольором очей і схильністю до алкоголізму

Очі можуть багато розповісти про людину, і навіть деякі речі, пов’язані з шкідливими звичками.

Так, американські вчені з Університету Вермонту виявити наявність несподіваного зв’язку між особливостями кольору очей людини і її схильністю до пияцтва.

Результати свого дослідження вони оприлюднили у American Journal of Medical Genetics.

Дослідники стверджують, що світлоокі люди мають вищий ризик стати алкоголіками, чим темноокі.

Повідомляється, що у дослідженнях взяли участь 1263 учасники. Науковці під час дослідження враховували їхній вік, генетичні особливості, стать.

Люді, які мають очі світлих відтінків синього, сірого, зеленого кольору проявили набагато більшу залежність від алкогольних напоїв, ніж люди з карими чи чорними очима.

Кароокі чоловіки і жінки мало п’ють і швидко п’яніють, і їхній організм не встигає звикнути до впливу алкоголю. В них найнижча схильність до зловживання спиртним.

Тим часом блакитноокі можуть випити багато і не сп’яніти, тож їхній організм отримує сильний і тривалий вплив алкоголю.

 

Алкоголь
Алкоголь

Результати дослідження свідчать, що гени, які відповідають за відтінок очей людини, знаходяться в одній хромосомі з генами, які відповідають за залежність від спиртного. Дослідникам же вдалося встановити пряму залежність одного показника від іншого. Однак перед вченими залишається ще багато невивчених питань щодо природи пияцтва та факторів, які змушують людей заглядати в чарку.

Зазначимо, що це не перша спроба наукового світу пов’язати колір очей з пияцтвом. Так, дослідження, проведене у 2000 році показало, що темноокі жінки у середньому випивають 4,91 алкогольних напої на місяць, тим часом власниці блакитних очей випивають за місяць час 5,78 спиртних напоїв. Дослідження у цій галузі спрямовані, в першу на те, щоб зрозуміти природу згубної звички та знайти шляхи, як можна запобігти алкоголізму в людей. Адже алкоголізм є доволі поширеною проблемою в наш час.

Популярне зараз

Схожі новини