5 найпопулярніших міфів про столицю Галичини: вірити чи не вірити?

Красивий Львів оповитий безліччю легенд і міфів. В старому місті чи не кожен дворик, кожна вуличка товаришують якійсь цікавій історії. Дізнаємось про деякі.

Міф 1. Оперний театр, що падає

Усі львів’яни знають, що це неправда і майже всі люблять переповідати, що архітектор Зигмунд Ґорґолевський покінчив життя самогубством, дізнавшись про те, що будівлю підмивають і затоплюють води Полтви, яка протікає прямісінько під театром і, що невдовзі він має провалитися під землю.

Відкрию вам маленьку таємницю – Львівський оперний театр падає уже 120 років. А архітектор помер природною смертю.

Насправді візуально виглядає наче театр похилений через те, що рівень вулиць, які його оточують неоднаковий: та, що праворуч – вища, а та, що ліворуч – нижча.

Львівський оперний театр
Львівський оперний театр

Міф 2. У Львові є своя статуя Свободи

Справді, у самому центрі міста, на будинку музею етнографії є жінка з променями на голові і зі смолоскипом у руці. Але символізує вона “Ощадність”. А два кам’яні чоловіки, які від неї справа і зліва – це символи успіху у сільському господарстві та промисловості. Оскільки колись це була будівля банку.

Символ ощадності
Символ ощадності

Міф 3. Львів – польське місто

Цей міф підігрівається польськими туристами, які приїжджають у Львів на день – відпочити, сходити в оперу. Їхні екскурсоводи їм розповідають, що Львів було збудовано швидше, ніж його заснував Данило Галицький і що першими його мешканцями були німці і поляки. Що начебто у 1527 році , після великої пожежі, яка насправді мала місце, Львів відбудували німці з наказу польської влади, а будували українці. І на цій підставі Львів їхній і його потрібно відвоювати.

Старі світлини
Старі світлини

Міф 4. Каву європейцям відкрив львів’янин

Ідеться про Юрія Кульчицького, який насправді є родом з Галичини, відзначився при обороні Відня від турків. У нагороду привіз багато мішків кави, зернами якої у той час годували верблюдів.

Насправді у той час про властивості кави і саме про кавовий напій вже знали. Кульчицький тільки удосконалював його – практикував по-різному смаження кавових зерен, роби різну концентрацію, добавляв всілякі інгредієнти, словом, був інноватором, завдяки якому з’явилося поняття віденської кав’ярні.

Кавярня-музей
Кавярня-музей

Міф 5. За російську мову у Львові можуть скарати

Це абсолютний міф. Львів – європейське туристичне місто, де можна почути різні мови. Але за статистикою від 20 до 30 відсотків львів’ян розмовляють російською, як рідною.

 

Схожі статті

Варю яйця тільки таким методом, та чищу їх за 1 хвилину: секрет від професійних шефів

Існує один цікавий спосіб приготування яєць, завдяки якому вони чистяться майже самі. Його використовують навіть у ресторанах! Ділимося усіма деталями цієї кулінарної хитрості.

Їм місце не на кухні, а на смітнику: господині назвали кухонні предмети, які варто викинути

Чиста й зручна кухня — це не лише про блискучі крани та гарний посуд. Це про речі, які справді допомагають, а не заважають. Деколи треба викинути зайве, щоб кухня стала кращою.

Рожева Повня 2025 в Україні: коли та як можна побачити головну астрономічну подію квітня

В ніч на Вербну неділю 13 квітня українці стануть свідками незвичайного природного явища – Рожевої Повні. В який саме час можна побачити астрономічний феномен – читайте у матеріалі "Сенсації".

Ціни на яйця в Україні переписано: за скільки зараз можна купити 1 десяток курячих яєць

В першій декаді квітня 2025 року в Україні різко подорожчали курячі яйця. В середньому 1 десяток продукту коштує в магазинах 76.4 гривень, що відразу на 9% більше, аніж в минулому місяці.

Лушпиння – неактуально: ось які кухонні відходи перетворюються на дорогоцінне добриво

Багато людей викидають кухонні відходи, не замислюючись, що вони можуть стати цінним добривом для рослин. Якщо раніше найбільш популярним було використання цибулинного або картопляного лушпиння.

Не тільки на поминки: в чому сила і оригінальність гвоздики – 5 причин, чому квітка недооцінена

Гвоздика - квітка, яку часто асоціюють із жалобними церемоніями та історичними датами. Через це її часто недооцінюють, оминаючи увагою у флористиці та декоративному оформленні.