Одна деталь у зовнішності робила наложницю фавориткою Султана: сьогодні вона тільки відштовхує чоловіків

Гарем султана — це складна система, яка управлялася ієрархією, релігією та сімейними узами. Навколо цього явища ходило дуже багато пліток, але далеко не всі вони відповідали дійсності.

Популярний серіал турецького виробництва “Величне століття” свого часу нароболо не тільки багато шуму та зібрав мільйони на переглядах в усьому світі, але створив купу міфів навколо життя султанського гарему. Зачіпали абсолютно все, від одягу рабинь до ієрархії та образу життя всередині Топкапи.

Звичайно, одразу ж в мережі почали з’являтися матеріали, в яких експерти розбирали показане на телебаченні та пояснювали, що з цього не відповідало дійсності. Саме явище гарему було поширене не тільки в Османській імперії, де наложниць мали не тільки султани та їхні спадкоємці, але і просто багатії.

Так само Грема були популярні у різних племенах західної та середньої Азії, у каганатах і навіть у провінціях сучасних Китаю та Індії. Але далеко не в усіх цих формуваннях було можливо просунутися від звичайної наложниці до фаворитки чи султанші.

Історики розповіли про стандарти краси у гаремі султана

Як змінилась головна акторка Величного століття
 Історики розповіли про стандарти краси у гаремі султана

Стандарти краси різних часів звичайно сильно відрізняються. Однак, в більшості випадків вони все одно сходяться на спільних точках: чиста гладенька шкіра, виразні очі, білі зуби, волосся.

Однак є і суттєва різниця у деяких аспектах. Наприклад, ще в 15-му-16-му століттях поняття красивої фігури значно відрізнялося від того, що зараз сприймають за вроду. Так, дівчата модельної зовнішності було не потрапити на вищу ступінь ієрархії у гаремі, адже красива задумкою турецького чоловіка жінка мала мати широкі стегна, виразну фігуру, красиве декольте.

Що не так з серіалом Величне століття
Історики розповіли про стандарти краси у гаремі султана

І такі характеристики можна було побачити навіть через закритий одяг, який мешканки гарему носили щодня.

Примітно, що в серіалі також показані доволі неправдиві речі. Наприклад ізоляція мешканок палацу від світу, хоча насправді вони могли пересуватися містом і навіть подорожували разом з султаном. Також історики наголошують, що усі жителі гарему вели порядний образ життя та усі були релігійними.

Схожі статті

Три таємниці озера Світязь, які можуть пояснити тільки вчені: чим дивує “волинська перлина”

Про цілющі властивості води в озері Світязь відомо споконвіку, але що це не легенда і не перебільшення нещодавно, після ретельних лабораторних досліджень, підтвердили вчені.

На 58%: в Україні стрімко подорожчали яйця — за скільки зараз можна купити десяток на базарі?

В Україні стрімко подорожчали яйця. Середня вартість продукту в українських супермаркетах станом на 20 листопада становить 77.85 гривень за десяток. Експерти ринку назвали причину зростання цін.

Рак – мопс, Стрілець – пастуша вівчарка: яка ви порода собаки за знаком Зодіаку

Зірки розкажуть, на яку породу собак ви найбільше схожі за характером. Дехто сильно здивується, коли дізнається, що алабай допитливий і впертий, а шпіци зважають тільки на свої інтереси.

Що нас чекає в 70 років? 3 єврейські мудрості, які точно знає Оля Полякова

Щоб прожити довге та щасливе життя, треба бути вдячним за те, що маєш, не критикувати, не засуджувати. Це зробить вас щасливішим – доведено науково, а підтверджено єврейськими мудростями.

П’ятничний вечір з Netflix: що подивитися, якщо ви любите посміятися — 5 найкращих комедій

Хочете весело провести вечір п'ятниці? Від романтики до чорного гумору — зібрали найкращі комедії на Netflix, з якими ви забудете про будні та добре посмієтеся.

Пухнасте щастя: 5 причин завести собі домашнього улюбленця та 2 причини не робити цього

Рішення завести домашнього улюбленця є надзвичайно серйозним. Воно може змінити все наше життя. Тому чимало людей не наважуються на цей крок. Як впевнитися, що варто його зробити?