Священник у владі – це нормально. А як думаєте ви?

У цьогорічних місцевих виборах уже традиційно візьмуть участь священнослужителі Православної Церкви України і Української Православної Церкви (МП). З яких причин отці прагнуть бути в представницьких органах і чи не порушує це принцип відділення Церкви від держави?

Церква, священники завжди мали в українців авторитет. Тому їх участь у виборах щоразу віталася вірними, починаючи з 1990 року.  Цьогоріч, на місцевих виборах – 2020, ми знову побачимо у списках прізвища священників. Традиційно, це представники православних конфесій в Україні. Римсько-католицька і Греко-Католицька Церкви участі у виборах не беруть.

«Ми кажемо категорично: ні! Ми не йдемо до влади. Чому? Бо в такому разі церква не відповідатиме головному своєму завданню, і стане джерелом розбрату», – каже Єпископ-помічник Київської єпархії Української греко-католицької церкви Йосиф Мілян

Натомість, Священний Синод Єпископів під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія постановив, що духовенство ПЦУ може кандидувати на місцевих виборах до складу рад, якщо цього вимагає громада парафії. Однак священники не можуть балотуватися на посади сільських чи міських голів, а також бути членами якоїсь партії.

Також священнослужителям забороняється використовувати храм та його територію для проведення передвиборчої агітації.

Заступник голови ЦВК Євген Радченко вважає, що похід священників у політику є насамперед вигідним самим політикам, які таким чином хочуть підвищити рейтинг своєї політсили. Траплялося й таке, що отці очолювали виборчий список.

Священник депутат

Самі ж клірики не погоджуються з цим твердженням, а наголошують на тому, що, будучи депутатами, легше буде допомагати церковній громаді вирішувати господарські проблеми.

«Участь духовенства у місцевих представницьких органах не порушує принцип відрубності Церкви від держави, – вважає професор Дмитро Степовик, – оскільки воно захищатиме інтереси парафіян».

Схожі статті

3 речі, які категорично не можна робити в церкві, бо не буде здоров’я та грошей: ось чому

Дотримуючись цих простих, але важливих правил, ви не лише збережете гармонію в душі, але й уникнете можливих негативних впливів, які можуть торкнутися вашого здоров'я, добробуту чи спокою в родині.

Страсний тиждень 2025: чи можна саджати рослини в цей період і що кажуть прикмети

Великдень – одне із найважливіших свят року. В 2025 році його відзначатимуть вже за тиждень – 20 квітня. Тиждень перед цією визначною подією називають Страсним. Чи можна саджати в цей період рослини?

Чого не можна говорити та робити в церкві: ТОП-5 речей, про які повинен знати й пам’ятати кожен

Ці прості правила дозволяють створити атмосферу спокою, де кожен може зосередитись на духовних практиках і наблизитись до Бога. Адже, храм є місцем духовного відновлення для всіх.

Що робити з торішньою освяченою водою: в церкві розповіли, як вчинити зі священною рідиною

Вода, яку освячують на Водохреще і потім приносять додому, іноді не використовується господарями протягом року. Представники церкви розповіли, що із нею робити і чи можна виливати?

Коли Водохреще 2025 за новим церковним стилем: нова дата, традиції, що можна і не можна робити

В 2025 році українці вдруге святкуватимуть Водохреще за новим стилем. "Сенсація" розповідає, коли точна дата свята, які традиції на цей день існують.

Ні риби, ні м’яса: коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період

Стало відомо, коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період. Були внесені певні зміни, на які треба звернути увагу.