Богородичні свята: Успіння Пресвятої Богородиці. Чому різні назви?

Успінням закінчується земне життя Пресвятої Богородиці і починається слава на небесах. За переданнями, третього дня сам Ісус Христос явився видимо з хорами ангельськими і архангельськими, щоб забрати свою матір з нетлінним тілом і душею на небо.

У східній Церкві свято відзначається 28 серпня, називається Успінням Пресвятої Богородиці і Приснодіви  Марії, наголошуючи на тому, що Богородиця безболісно заснула, перейшовши від життя до життя вічного. Назва відображає християнське ставлення до смерті. Смерть – це не остаточний кінець, а тимчасовий сон, перехід у інший стан, до часу другого пришестя, коли Ісус Христос буде судити живих і мертвих.

Свято належить до дванадцяти найбільших християнських свят.

У латинській Церкві свято називається Внебовзяттям Пресвятої Діви Марії і акцентує увагу на славі і місці, де опинилася Богородиця після смерті – місці на небі, поруч зі своїм Сином.

Тропар свята говорить про велику надію людей на заступництво Матері Божої: «Ти в Різдві зберегла дівицтво, а в Успінні не оставила світу, Богородице, і перейшла від життя до життя, будучи матір’ю життя. І молитвами Твоїми визволяєш від смерті душі наші».

Церква Успіння Пресвятої Богородиці, м.Коломия. Івано-Франківська обл.
Церква Успіння Пресвятої Богородиці, м.Коломия. Івано-Франківська обл.

Звідси ті чисельні молитви, чудотворні ікони, з’явлення, пісні у всьому світі. Народ Божий любить ту, на яку дивиться як на взірець християнки, взірець матері, взірець служіння Богу.

У празник Успіння християни обов’язково ідуть на Святу Літургію. У церкві, перед виставленою плащаницею Богородиці прийнято бити поклони.

Перед іконою Успіння моляться за рідних, особливо за дітей.

Цього дня освячують різне зілля і лікувальні трави.

реклама

Поділіться статтею

Церковне свято 17 січня

Церковне свято 17 січня: що можна і не можна робити на Собор 70 апостолів – традиції та прикмети

Собор 70 апостолів Божих - важливе православне свято. Його церква встановила, аби віряни вшановували у рівній мірі всіх учнів Господніх та шанували історію.
Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку: день, який варто присвятити добру та милосердю

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку обіцяє день пустих обіцянок, нещирості, непорозумінь та дрібних невдач. Детальніше дізнайтеся в статті.
Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну

32-річна Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну: після розриву з Еллертом ніхто не тримає

У період зимових канікул Ксенія Мішина вирішила відвідати свою матір та покинула кордони України разом з сином. Як проводить час акторка, дізнайтеся в нашій статті.
Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне

Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне: “Дитинка скоро з’явиться”

Відома українська співачка Руслана Лижичко все активніше проявляє себе у творчості та в шоу-бізнесі. Як на цей раз артистів вдалося потішити своїх шанувальників?
Одного замку Пугачовій замало? Максим Галкін розсекретив свої грандіозні плани, які не по кишені навіть мільйонерам

45-річний Максим Галкін розсекретив їхнє з Пугачовою грандіозне придбання: “Зібралися собі другий замок будувати”

Максим Галкін звернувся за послугами астролога і поділився грандіозними планами, які спантеличили навіть Аллу Пугачову. Детальніше дізнайтеся у статті.

Популярне

Останні новини