Чи можна давати милостиню біля церкви: на що впливає такий вчинок та чи вважається добим?

Релігія вчить, що милостиня - це допомога бідному. Але не тільки. Подаючи милостиню, робимо і для себе добро, бо милостиня прирівнюється до молитви. Недаремно вона є однією з умов правильного відбування посту.

Чеснота милосердя, звичайно,  дається Богом, але правильно подати милостиню – це велике мистецтво, від володіння яким напряму залежить благополуччя людини, яка подає і стан того, кому подаємо.

Якщо ви вирішили подати кому-небудь милостиню – дайте, не думаючи про те, добре чи погано ви чините, не аналізуйте, чому людина просить, чи ви взмозі зараз це зробити, –  просто дайте, бо ви даєте Господу. Не давайте людині оцінок, не робіть відмінностей між чоловіком і жінкою, національностями, бо для Нього всі – Його творіння, і Він бачить також ваше серце і знає, як ставитеся до ближнього свого у кожному випадку.

Якщо людина потребує, то їй потрібно дати, але в жодному випадку, не нашкодивши собі – відповідно до своїх можливостей. Можливо, людина не завжди потребує саме грошей.

Головна умова подаяння – від щирого серця.

Подавати можна, якщо жебраки сидять біля входу в храм, каплиці, біля святих місць і святих джерел.

Жак Луї-Давід. Велізарій просить милостиню. 1781 рік

Ніколи не можна подавати у самій церкві. В храмі наша увага спрямована на Господа і Йому вся честь і слава. “Жебраків маєте коло себе завжди”, – казав Він. Але ці слова не можна трактувати як зневагу до бідних. Навпаки, виходячи з храму, добре подати милостиню тим, хто просить на монастир, на лікування. Це можна робити в притворі або біля вхідних дверей.

Коли подав на виході з храму – залишив усі свої біди і проблеми вирішувати Богові, зняв з себе гріхи, а подав вхдячи в храм – забереш це все зі собою назад знову.

Часом бачимо, особливо під час прощ, жебраків, які сидять в ряд, то ж, подавати треба усім потроху,(де жебраків сидить парне число – то мертвим). Якщо сидять не в ряд, то тоді, кому вибереш.

Що іще треба знати:

  • Подавати добре середніми і дрібними монетами – 5 грв, добре з нулем – 10 грн. Не можна подавати парну монету – 2 грн, тільки на церкву.
  • Подавати треба, не торкаючись руки прохача.В разі злого умислу може забрти життєву силу, здоровя, достаток.
  • Не можна подавати по середах. Це день Меркурія і можете з подаянням позбутися успіху і благополуччя.
  • Не можна подавати у день свого народження і у день христин.

Схожі статті

3 речі, які категорично не можна робити в церкві, бо не буде здоров’я та грошей: ось чому

Дотримуючись цих простих, але важливих правил, ви не лише збережете гармонію в душі, але й уникнете можливих негативних впливів, які можуть торкнутися вашого здоров'я, добробуту чи спокою в родині.

Страсний тиждень 2025: чи можна саджати рослини в цей період і що кажуть прикмети

Великдень – одне із найважливіших свят року. В 2025 році його відзначатимуть вже за тиждень – 20 квітня. Тиждень перед цією визначною подією називають Страсним. Чи можна саджати в цей період рослини?

Чого не можна говорити та робити в церкві: ТОП-5 речей, про які повинен знати й пам’ятати кожен

Ці прості правила дозволяють створити атмосферу спокою, де кожен може зосередитись на духовних практиках і наблизитись до Бога. Адже, храм є місцем духовного відновлення для всіх.

Що робити з торішньою освяченою водою: в церкві розповіли, як вчинити зі священною рідиною

Вода, яку освячують на Водохреще і потім приносять додому, іноді не використовується господарями протягом року. Представники церкви розповіли, що із нею робити і чи можна виливати?

Коли Водохреще 2025 за новим церковним стилем: нова дата, традиції, що можна і не можна робити

В 2025 році українці вдруге святкуватимуть Водохреще за новим стилем. "Сенсація" розповідає, коли точна дата свята, які традиції на цей день існують.

Ні риби, ні м’яса: коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період

Стало відомо, коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період. Були внесені певні зміни, на які треба звернути увагу.