Дай дитині приклад
Не потрібно дитину настановляти, припрошувати, переконувати − потрібно дати приклад.
І не тільки у молитві, будучи на колінах вранці і увечері. А, насамперед, приклад переживання особистого спілкування з Пресвятою Трійцею, Богородицею Дівою Марією та святими. Говори про них як про своїх найкращих приятелів – з повагою і любов’ю.
Розказуй своїй дитині про конкретні приклади допомоги, а я впевнена – вони були, і починай завжди з подяки. Так у свідомості дитини створиться позитивний і стійкий образ милосердного Бога.
Створи Божу присутність протягом дня
Твоє спілкування з дитиною буде повним, якщо воно буде наповнене Богом.
Ви одягаєтеся і дитина вередує. Запропонуй їй попросити святу покровительку допомогти виконати цю непросту роботу. Ви ідете гуляти – беріть зі собою разом ангела-охоронця і т. д.
Така практика виробить гарну звичку не звертатися до Бога і святих лише тоді, коли неприємності чи біда, а мати потребу бути в їхній присутності щомиті.
Любов понад усе
Завжди буду наполягати на думці, що, якщо обирати між правдою і любов’ю, то потрібно обирати любов.
Правда у тому, що наші діти не такі, якими ми собі їх уявляли, коли виношували в утробі і, звичайно ж, вони не досконалі. Вони з малечку випробовують нас. Але любов стирає і виправляє все. Краще недовчити, ніж залякати і відвернути бажання на все життя.
Познайом дитину з Біблією
Візьми дитяче видання Біблії з гарними ілюстраціями і спробуй щодня читати одну історію. Можна над нею порозважати. Задати дитині запитання, відповідно до віку. Розпитати, що вона думає про героїв або як вона собі уявляє те, про що описано в розповіді.
Запровадь розпорядок дня і намагайся його дотримуватися
Розпорядок організовує і вчить відповідальності. Без напруження і нервів привчи дитину до годин підйому, сну і споживання їжі, які будуть супроводжуватися молитвою. Це можуть бути найпростіші молитви «Отче наш», «Богородице діво» або просте зітхання «Господи, благослови».
Так само добре вдома дотримуватися відзначення християнських свят і святкування родинних християнських дат (іменини, Перше Причастя і т.ін.).