2 лютого 2021 – яке сьогодні свято: що можна та чого не можна робити в цей день

У другий день лютого православні християни вшановують пам'ять Євфимія Великого. Традиційно, цього дня дотримуються певних заборон.

На 2 лютого припадає православне свято Євфимія Великого. У народі його ще називають Євфимій Благодушний або Євфимій Схимник. За переказами він жив у 5 ст і вважається засновником чернецтва.

Відомостей про життя Євфимія Великого небагато. Відомо, що святий народився в римській провінції Малої Вірменії, у місті Меліта. Коли йому було три роки, Євфимій втратив батька і на прохання матері хлопця прийняв на виховання єпископ Отрій Мелітенський. Саме він охрестив Євфимія, вивчив і доручив наглядати за всіма навколишніми монастирями.

2 лютого вшановують Євфимія Великого
2 лютого вшановують Євфимія Великого

Проте довго засиджуватися на одному місці Єфремій не збирався і у віці 28 років відправився у паломництво до Єрусалиму. Саме після цього він перетворився на затворника і покидав своє житло лише по суботах.

Основне, чим займався святий, так це вигнання бісів, втішення скривджених та зцілення недужих від усіх хвороб.

На цей день припадають іменини у Юхима, Захара, Інни, Лаврентія, Лева, Павла, Римми та Семена.

На день Єфремія Велокого існував ряд заборон, яких неухильно дотримувалися православні віряни. Зокрема, за народними віруваннями не можна було лишати вдома битий посуд або сміття.

Щоб уникнути нещастя не варто було без поважної причини виходити з дому після заходу Сонця. Так само, не радили піднімати на дорозі дрібні гроші. Вважалося, якщо це зробити, то весь рік пройде у бідності.

Традиції та вірування на Євфимів день
Традиції та вірування на Євфимів день

А щоб уникнути конфліктів, не можна було 2 лютого перебирати крупу.

А от для достатку вдомі на весь наступний рік треба було, якщо прийшли гості, запросити в будинок, прийняти їх належним чином і почастувати смачненьким.

До того ж ватро було придивитися до снів, що сняться в ніч з 1 на 2 лютого. Вважалося, що вони віщі й можуть вказати на те, що чекає на людину у майбутньому.

Схожі статті

Буряк — пережиток минулого: робимо крашанки на Великдень 2025 яскравішими за рубін і гранат

Розповідаємо, як забути про старі методи декорування крашанок. Спробуйте цей прийом, і ви отримаєте не курячі яйця, а справжні рубіни, які так і хочеться викласти на святковий стіл.

Настільки красиві, що цокатись шкода: як зробити розкішні крашанки на Великдень 2025

Як ви думаєте, чи вийде у вас здивувати рідних розкішними крашанками на Великдень-2025? Розповідаємо, як наблизитися до цієї цілі максимально.

Розбавте це у воді – вийдуть сяючі крашанки: Великдень 2025 зустрінете з розкішшю

Є неймовірна кількість різних методів прикрашання крашанок, але таких яєць ви ще не бачили, адже схожі вони на зоряне небо. Як змусити їх сяяти?

Коли православні і католики святкуватимуть Великдень-2025: в цьому році буде одна дата на всіх

В 2025 році Великдень святкуватимуть рано. Його відзначатимуть в квітні і вперше за останнє десятиліття дата церковного заходу у православних і католиків співпадатиме.

У кого День ангела сьогодні: привітання та картинки для іменинників 9 лютого

В неділю, 9 лютого День ангела святкують Василь, Геннадій, Іван, Анна, Валентина та Галина. "Сенсація" підготувала щирі привітання для іменинників цього дня.

Що можна і не можна робити цього дня: коли українці святкуватимуть Великдень 2025

Кожного року українці в різні дати святкують Великдень, але завжди навесні - коли припадає свято 2025 року і яких традицій й звичаїв слід дотримуватись?