Великдень – це найулюбленіше свято багатьох українців. На відміну від Різдва, дата Великодня постійно змінюється, проте завжди святкується весною.
Великдень 2025 року буде святкуватись одночасно християнами східного та західного обрядів – 20 квітня. Дане свято є офіційним в Україні, і зазвичай на наступний день (понеділок) завжди був вихідний, але у зв’язку з воєнним станом, офіційних вихідних не буде.
Великий піст перед Великоднем триває сім тижнів, потрібно його дотримуватись і відмовитись від продуктів тваринного походження. Протягом останніх днів посту вшановують страждання Ісуса Христа, згадуючи його останні дні.
Кожен день Страсного тижня має своє значення. Великий понеділок присвячений старозавітному патріарху Йосипу та прокляттю смоківниці. Також вважається, що саме цього дня починається підготовка до мироносіння. У вівторок віряни згадують, як Христос проповідував у Єрусалимському храмі і народ вшановував Його як пророка.
Велика середа пов’язана зі зрадою Юди та вшануванням грішниці, яка вилила на Ісуса миро. Чистий четвер вшановують установлення таїнства Євхаристії. Велика п’ятниця – це день страждання та розп’яття Ісуса на хресті, який приніс спасіння людству. Цей день віряни проводять у думках і згадують про Ісуса. У суботу згадують зішестя Ісуса в пекло, де він звільнив праведників, цього вечора починається святкове богослужіння.
Церква наголошує, що не слід приносити до храму для освячення страви, приготовані з крові тварин, фрукти, овочі, матеріальні цінності. Також варто уникати важкої фізичної праці, прибирання, ремонту, сварок. Вінчання і відвідування кладовищ цього дня теж не рекомендовано. Освячену їжу не можна викидати, її краще віддати тваринам або спалити.