Богородичні свята: Покрова Пресвятої Богородиці. Чому така назва?

Поміж Богородичними святами  християнського церковного року Празник Покрови Пресвятої Богородиці  заслуговує на особливу увагу. Його християни східного обряду відзначають 14 жовтня.

Передісторією до започаткування празника було видіння св. Андрія Юродивого, під час якого йому у храмі обложеного арабами Царгорода з’явилася Пресвята Богородиця, і накрила місто своєю хустиною омофором. Так вороги відступили і місто було врятоване.

Від тієї хустки – покрова і празник дістав назву.

Відоме особливе ставлення і пошанування українського народу до Покрови Пресвятої Богородиці. Воно проходить через всю історію, беручи початок ще в Київській Русі. Князь Ярослав Мудрий з вдячності за перемогу над печенігами збудував у Києві собор св.Софії і храм Благовіщення на Золотих Воротах. Запорожці мали на Січі церкву Покрови Пресвятої Богородиції де заносили молитви з проханнями про кращу долю для себе, своїх родин і всієї України.

Гуцульський образ Покрови на склі
Гуцульський образ Покрови на склі

І вже за нової історії геройська Українська Повстанська Армі взяла на свій щит лик Богородиці Покрови і проголосила день її вшанування своїм офіційним святом.

А  з 2015 року Празник Покрови став ще й Днем Захисника України.

Шанування Пресвятої Богородиці як Заступниці і Покровительки українського народу дає надію, що впаде царство пітьми, закінчиться ненависна війна І Україна врешті-решт стане вільною і багатою.

До свята Покрови, як правило, мав бути зібраний весь урожай і бути закінчені усі осінньо-польові роботи, тому й говорилося у народі “Покрова прийшла – посиденьки принесла”.

Молитва до Пресвятої Богородиці Покрови

Прибігаю до Тебе як до Заступниці нашої: почуй нас, що молимося до Тебе. Покрий нас покровом Твоїм і випроси у Бога, Сина Твого, для нас всіх благ: подружжю любов та злагоду, дітям послуху, скривдженим терпіння, скорботним благодушності, всім нам дух розуму і благочестя, дух милосердя і лагідності, дух чистоти і правди.

Народні прикмети, які не раз справджувалися

 • Якщо на Покрову відлітають журавлі, то зима буде ранньою і холодною.
 • Звідки на Покрову вітер дме, з тієї сторони і чекай перші морози.
 • Якщо на Покрову вітер південний – зима буде теплою, північний і східний – холодною, західний – сніжною.
 • Якщо перший сніг до Покрови випаде, то зима не скоро прийде.
 • Яка погода на Покрову, такою вся зима буде.
 • Не утеплиш будинок до Покрови – всю зиму будеш мерзнути.
 • Якщо на Покрову перетопити піч яблунею, то всю зиму в будинку буде тепло.
 • Весело Покрову проведеш – гарного нареченого знайдеш.
 • Сніг у весілля на Покрову – щастя молодим.
 • Багато снігу на Покрову – буде багато весіль в наступному році.
 • Сильний вітер на Покрову – буде багато наречених.

       

Схожі статті

Коли і як святкують Різдво в Україні 2023-2024: основні дати за старим і новим календарем, традиції

Розповідаємо, коли святкують Різдво у 2023 році в Україні, які існують різдвяні традиції, заборони. Також дізнаєтеся, коли Різдво перенесли на 7 січня, про страви на Святвечір та інші цікаві факти.

Сильні молитви за здоров’я мами: до Господа, Богородиці, Пантелеймона Цілителя і Ангела-Хоронителя

Молитва – це найсильніший засіб, який може допомогти в будь-якій скруті. А молитва за здоров'я мами – найкращий спосіб висловити їй свою любов і турботу та попросити Бога про її зцілення.

10 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олена Кравець та Ілона Гвоздьова приймають вітання

Іменини – особливий день для кожного вірянина та людей, які святкують своє свято за правилами та традиціями. Дізнаємося, хто 10 серпня може приймати вітання та подякувати ангелу-охоронцю за свій захист.

7 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олександр Пікалов та Анна Кошмал приймають вітання

Церковний календар підкаже, як назвати дитину, яка народилася в певний день, адже, якщо дати малюку ім'я зі списку іменинників, то тоді вірилося, що він матиме ще більший захист з небес.

6 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Анатолій Анатоліч та Христина Соловій приймають вітання

Існує достатня кількість людей, які не беруть до уваги правила святкування Дня ангела, а отже по-справжньому не зможуть провести своє свято за всіма церковними обрядами.

5 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Андрій Данилко та Віталій Козловський приймають вітання

У сучасних реаліях багатьом громадянам здається свято День ангела не дуже важливим у їхньому житті, однак не варто забувати про нього, адже так ви маєте змогу попросити в ангела-охоронця про ще більший захист.