Свято 7 липня 2021 року: відзначаємо літнє Різдво – що ставити на стіл та кому молитися у цей день

Мало хто знає, але влітку православна церква також святкує Різдво, щоправда, не Спасителя, а його Хрестителя.

В ніч з 6 на 7 липня у народі заведено святкувати Івана Купала – давнє дохристиянське свято. А за православним календарем, прийнято відзначати 7 липня Різдво Іоанна Хрестителя або Іоанна Передтечі.

7 липня – Різдво

Іоанн Хреститель – незвичайний святий. Він, як і Христос удостоївся дня пам’яті свого народження.

Своє ім’я Передтеча він отримав не просто так. Це слово означає: “Попередник”, тому  що його місія була в тому, щоб дізнатися Христа, Сина Божого, серед тисячі інших людей і сповістити світу про Його прихід, Його пришестя.

Традиції Різдва Іоанна Передтечі

Хоча день Іоанна Передтечі вважається Різдвом, особливих традицій це свято не знає. Куті готувати не потрібно, як і ставити 12 страв на стіл.

7 липня всім вірянам радять сходити до церкви та замовити молитву 40 уст за здоров’я. Можна у цей день також вітати знайомих Іванів.

Дома цього дня наводять традиційно лад. Виконувати важку фізичну працю та сваритися категорично заборонено.

Часто навіть не прибирають убранство хати після Івана Купала. Цікаво, що багато століть церква намагалася витіснити дохристиянське свято. Врешті-решт духовенство змирилося.

На Різдво Іоанна Передтечі можна також прочитати цю коротку молитву, аби отримати вірного заступника:

Святий Іване Хрестителю, прехвальний і вселенський апостоле, найкращий сину пустині і справжній друже Христа, моли Його, щоб були помилувані душі наші!

Нехай Господь вас благословить!

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.