Свято 13 липня 2021 року: Собор 12 апостолів – як правильно святкувати та восхваляти молитвою учнів Христа

Собор 12 апостолів вважається дуже важливим для всіх вірян святом. З ним пов'язано багато прикмет і традицій.

Собор 12 апостолів за значимістю є таким же важливим святом, як і Великдень. У цей день, хоч і немає вихідного, все одного потрібно шанобливо ставитися до традицій.

12 апостолів

Свято введено у церковний календар з 4 сторіччя після Різдва Христова. Свято присвячене дванадцяти апостолам: Петру Першоверховному, Андрію Первозваному, Іакову Зеведеєву, Івану Богослову, Пилипу, Варфоломію, Фомі, Матвію, Якову Алфеєву, Тадею, Симону Кананіту, а також апостолу Маттію, обраному до числа дванадцяти апостолів замість Юди Іскаріота.

Як правильно відзначати 13 липня?

У цей день наші пращури, як і на Великдень робили крашанки. Обирали теплі кольорі: жовтий, помаранчевий, червоний. Вважалося, що яйця принесуть родині щастя і добробут.

Крашанки

Обов’язково несли фарбовані яйця до церкви, замовляли панахиди та молилися Господу. Також гарною традицією у цей день є жертвувати кошти та продукти харчування бідним вірянами. Своїй же родині потрібно приготувати святкову вечерю, під час якої необхідно вшанувати пам’ять померлих родичів.

13 липня суворо заборонено відвідувати перукарні та підстригати волосся. Пращури вважали, що відрізаючи волосся, людина відрізає собі свій шлях долі.

Як молитися 13 липня?

Ікона 12 апостолів

Цього дня можна ставити свічки та молитися коло ікони 12 апостолів. Якщо у вашій церкві її немає, можна з молитвою звернутися до ікони Спасителя або Богородиці. Читати можна “Отче наш” або рядки до ваших заступників-святих.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.