Свято 28 липня 2021 року: день хрещення Київської Русі-України – що можна і чого не можна робити

У 988 році держава князі Володимира прийняла Християнство.

У Києві збереглася місцевість, де князь Володимир похрестив знать та іменитих киян, які захотіли стати християнами. Знаходиться воно прямо під пам’ятником правителю. Це місце, де річка Почайна впадає у Дніпро (Поділ, біля Поштової Площі).

Князь Володимир

Є легенда, що Володимир тривалий час не міг визначитися, яку ж релігію обрати для своєї держави. Мусульманство йому сподобалося суворими звичаями, але багатоженство не вписувалося у слов’янський менталітет, а юдаїзм був би не зрозумілим для мешканців його держави.

Правитель послідував прикладу своєї бабусі княгині Ольги, яка їздила до Візантії, аби довести свою відданість Сину Божому і обрав християнство. З прийняттям нової віри на Русі поширилася писемність. Володимир закладав школи, будував церкви спершу в Києві, а згодом по інших містах. Крім цього могутня Візантія стала вірним союзником держави нашого князя.

Що заборонено робити 28 липня?

Хрещення Володимира

На велике свято, яке ознаменувало прихід нової культурної та духовної ери у слов’янське життя, заборонено займатися важкою працею та влаштовувати сварки.

Можна долучитися до хресного ходу у Києві або у вашому місті, якщо церква такий влаштовує. Бажано піти до святого місця та помолитися.

Пращури вірили, що у цей день не можна розпалювати вогнище. Вочевидь це пов’язано зі згадками про язичницькі традиції. Також не можна дивитися у люстерко до світанку.

Не рекомендують 28 липня також займатися садівництвом та прибиранням вашого городу.

Схожі статті

10 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олена Кравець та Ілона Гвоздьова приймають вітання

Іменини – особливий день для кожного вірянина та людей, які святкують своє свято за правилами та традиціями. Дізнаємося, хто 10 серпня може приймати вітання та подякувати ангелу-охоронцю за свій захист.

7 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олександр Пікалов та Анна Кошмал приймають вітання

Церковний календар підкаже, як назвати дитину, яка народилася в певний день, адже, якщо дати малюку ім'я зі списку іменинників, то тоді вірилося, що він матиме ще більший захист з небес.

6 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Анатолій Анатоліч та Христина Соловій приймають вітання

Існує достатня кількість людей, які не беруть до уваги правила святкування Дня ангела, а отже по-справжньому не зможуть провести своє свято за всіма церковними обрядами.

5 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Андрій Данилко та Віталій Козловський приймають вітання

У сучасних реаліях багатьом громадянам здається свято День ангела не дуже важливим у їхньому житті, однак не варто забувати про нього, адже так ви маєте змогу попросити в ангела-охоронця про ще більший захист.

4 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олексій Потапенко та Марія Єфросиніна приймають вітання

День ангела – світле християнське свято, яке кожного дня мають представники різних імен, що відзначається в день пам'яті святого, чиє ім'я носить людина.

3 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Єгор Гордєєв та Анна Саліванчук приймають вітання

Якщо ви вирішили святкувати свій День ангела, віряни радять дотримуватися всіх традицій, а ще помолитися, аби подякувати ангелу-охоронцю за захист та здійснення одного з заповітних бажань.

31 липня: хто сьогодні святкує День ангела? Артист Іван Дорн приймає вітання від рідних

Не всі українці знають, коли в них День ангела, тому для цього слугує церковний календар та новинні сторінки, які доповідають нам, кого з рідних варто привітати.

30 липня: хто сьогодні святкує День ангела? Марина Боржемська та Маргарита Січкар приймають вітання

Щоденно імена різного походження мають своє свято День ангела, а дехто з пересічних громадян навіть не здогадуються про це. Дізнаємося, хто відзначає свої іменини 30 липня 2023.

29 липня: хто сьогодні святкує День ангела? Юлія Саніна та Павло Зібров приймають вітання

Багато українців забувають про свій День ангела, пам'ятаючи лише про власний день народження, утім, і церковні свята відіграють неабияку роль у нашому житті.