Свято 4 серпня 2021: що можна та не можна робити на день пам’яті Марії Магдалини – все про традиції

Марія Магдалина знайшла у Спасителі зцілення та пішла за ним на Гологофу.

Марія Магдалина. Масова культура чомусь перетворила ученицю Христову ледь не на його обраницю. Відомо, що свята пішла втішати Богородицю, коли Спаситель вознісся на небо. Через це стереотипним є бачення цієї персони, як ледь не жінки Сина Божого. Насправді Марія була зцілена Ісусом від бісів і, побачивши те, ким він є насправді стала вірною послідовницею.

Марія Магдалина

Цікаво, що перші християни взагалі ототожнювали цю жінку з сестрою Христа. Втім, це теж помилкове бачення її постаті.

Дійсно, Марія несла у собі любов до Спасителя і була поруч з ним не тільки у часи слави і піднесення, а й прийшла проводити його в останню путь на Голгофу. Однією з перших вона дізналася про воскресіння Христа, а згодом з його вченням обійшла всю Італію.

Чому Марія Магдалина стала грішницею?

З легкої руки Папи Римського Григорія I, також відомого як Григорій Великий, католицька церква окреслила жінку, як блудницю. Лише у 1969 році, після досліджень вчених, Ватикан примирився з допущеною помилкою та визнав, що порочити Марію немає підстав.

Що заборонено робити 4 серпня?

У цей день більшість заборон стосується жінок, оскільки Магдалина стала уособленням учениць Христа.

Не рекомендує церква сьогодні прати, поратися у городі та займатися свійськими тваринами. Вважалося, що це принесе господині фінансові труднощі. Жінкам у цей день радять покрити голову та піти замовити молитву 40 уст за здоров’я рідних та упокій всіх відомих пращурів.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.