Свято 3 серпня 2021 року: що можна та не можна робити у день пам’яті київського святого Онуфрія

Є небагато днів, коли православна церква згадує святих, які творили чудеса в Україні. 3 серпня - особливе для нас свято.

Кожен день православного календаря – особливий. Загалом ми вшановуємо пам’ять святих, які жили і проповідували вчення Спасителя за перших років становлення християнства. Та є у каноні кілька постатей українського середньовіччя, які зробили великий внесок у зміцнення віри.

Одним з таких був чернець Києво-Печерської лаври Онуфрій.

Святі отці

У Київі, у 12 столітті, коли Печерськ ще був автономною місциною української столиці, жив чернець Онуфрій. Він був сучасником Володимира Мономаха та бачив, як династія Рюриковичів втрачала свої владні позиції у найпотужнішому на той час місті Русі-України.

Чернець був свідомим вірянином і, щоб Господь не сумнівався в силі його любові до Спасителя відважився прийняти мовчазну аскезу.

Його у 17 столітті нащадки згадували, як чудотворця, а на карті Ближніх печер Києво-Печерської лаври є відмітка, залишена у 1661 році, де його називають “Онофрій Прозорливий”.

До речі, до старця можна піти та помолитися біля його святих мощей.

Місце спочивання Онуфрія

Так, як Онуфрій хвалив Христа не словом, а розумом, біля його гробниці потрібно пошепки або про себе мовчки прочитати молитву прощення до Ісуса.

О, наш любий Ісусе, прости нам наші гріхи, захорони нас від пекельного вогню, заведи до неба усі душі, особливо ті, що найбільше потребують Твого Милосердя.
Молитва до Ісуса Христа про очищення Вашого серця. Отче Небесний, я каюсь в своїх гріхах, що заподіяв. Я дякую Тобі за Ісуса. Я вірю, що Він помер на хресті і за мене. Я вірю, що Ти воскресив Його від смерті. Ісусе, я прошу Тебе, обмий моє серце, очисти його від усякого гріха. Ісусе, увійди в моє серце. І від цієї хвилини і далі я бажаю, щоб Ти був моїм Царем. Я хочу слухатися Тебе і робити все те, що правильно. Дякую Тобі. Амінь

Тричі повторіть “Амінь” та не забудьте вклонитися Онуфрію.

Особливих заборон у цей день – немає.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини