Свято 21 вересня 2021 року – Різдво Пресвятої Богородиці або Мала Пречиста: що можна і не можна робити

21 вересня православна церква святкує велике свято – Різдво Пресвятої Богородиці, яке має іншу назву Мала Пречиста.

Одна з найважливіших подій у християн відзначається 21 вересня, адже саме цей день ознаменувався появою на світ майбутної матері Ісуса Христа.

Як святкують Різдво Пресвятої Богородиці

Цей день особливий для всіх жінок, котрі мріють стати мамами, оскільки Діва Марія є уособленням продовження роду. Замовте службу у церкві, пригостіть обідом нужденних, помоліться за їхніх дітей, не відмовляйте у милостині.

Православна церква
Православна церква

Також на Малу Пречисту 21 вересня проводжають літо. Для доброго врожаю у наступному році жінки і дівчата здавна виходили на річку та водили хороводи навколо найстаршої з них за віком. Існувала раніше і спеціальна прикмета на заміжжя на – вважалося, що якщо дівчина вмиється до сходу сонця, то її обов’язково просватають в цьому році.

Що не можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці

Зазвичай на великі церковні свята існують певні заборони. Християнська церква стверджує, що поститися на Пречисту не обов’язково – можна дозволити собі улюблені частування. Однак від прибирання, шиття, в’язання, порання по господарству краще втриматися.

Божа Матір
Божа Матір

Молитва, яку слід прочитати кожній жінці у цей день

На Різдво Пресвятої Богородиці слід помолитися Діві Марії, аби попросити її заступництва. Встаньте перед святою іконою і уявіть себе перед Всевішнім, тричі перехрестіться, при цьому промовляючи:

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Спинившись, заспокойте почуття, щоб думки лишили все земне, тоді тричі поклоніться’ промовляючи:

Пресвятая Богородиця, спаси нас! Амінь.

Схожі статті

10 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олена Кравець та Ілона Гвоздьова приймають вітання

Іменини – особливий день для кожного вірянина та людей, які святкують своє свято за правилами та традиціями. Дізнаємося, хто 10 серпня може приймати вітання та подякувати ангелу-охоронцю за свій захист.

7 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олександр Пікалов та Анна Кошмал приймають вітання

Церковний календар підкаже, як назвати дитину, яка народилася в певний день, адже, якщо дати малюку ім'я зі списку іменинників, то тоді вірилося, що він матиме ще більший захист з небес.

6 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Анатолій Анатоліч та Христина Соловій приймають вітання

Існує достатня кількість людей, які не беруть до уваги правила святкування Дня ангела, а отже по-справжньому не зможуть провести своє свято за всіма церковними обрядами.

5 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Андрій Данилко та Віталій Козловський приймають вітання

У сучасних реаліях багатьом громадянам здається свято День ангела не дуже важливим у їхньому житті, однак не варто забувати про нього, адже так ви маєте змогу попросити в ангела-охоронця про ще більший захист.

4 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олексій Потапенко та Марія Єфросиніна приймають вітання

День ангела – світле християнське свято, яке кожного дня мають представники різних імен, що відзначається в день пам'яті святого, чиє ім'я носить людина.

3 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Єгор Гордєєв та Анна Саліванчук приймають вітання

Якщо ви вирішили святкувати свій День ангела, віряни радять дотримуватися всіх традицій, а ще помолитися, аби подякувати ангелу-охоронцю за захист та здійснення одного з заповітних бажань.

31 липня: хто сьогодні святкує День ангела? Артист Іван Дорн приймає вітання від рідних

Не всі українці знають, коли в них День ангела, тому для цього слугує церковний календар та новинні сторінки, які доповідають нам, кого з рідних варто привітати.

30 липня: хто сьогодні святкує День ангела? Марина Боржемська та Маргарита Січкар приймають вітання

Щоденно імена різного походження мають своє свято День ангела, а дехто з пересічних громадян навіть не здогадуються про це. Дізнаємося, хто відзначає свої іменини 30 липня 2023.

29 липня: хто сьогодні святкує День ангела? Юлія Саніна та Павло Зібров приймають вітання

Багато українців забувають про свій День ангела, пам'ятаючи лише про власний день народження, утім, і церковні свята відіграють неабияку роль у нашому житті.