Церковне свято 19 жовтня: що можна і не можна робити на день Дениса і Фоми – традиції, прикмети

Сьогоднішній день покликаний підштовхнути вас на зміни та дати можливість оцінити сили до завершення року. Покровителів у 19 жовтня аж двоє: це ранньохристиянські святі Денис і Фома. Останній був апостолом та ревно поширював вчення Христове світу во славу Божу.

Свято 19 жовтня не є широко поширеним навіть у православних країнах. Річ у тім, що цей день відзначають лише справжні віряни, які добре знають про житія Дениса і Фоми. Втім, не зайвим буде дізнатися про цих дивовижних святих кожному, хто несе у серці любов до Бога.

Святий Фома, або як ще його називають у народі – Хома, став дуже близьким простому народові. Він, на відміну від його побратимів, говорив з людьми на їхній мові. Багато жартував та сипав приказками, які влучно запам’ятовувалися разом зі священними текстами. Фому навіть часто називали близнюком Христа, адже учень з учителем мали феноменальну схожість.

Церковне свято 19 жовтня

Святий Денис же асоціюється з приходом зими. Недарма його кличуть Позімським. Вважалося, що 19 жовтня – останній день, коли небо ще може бути не затягнуто хмарами.

Традиції, прикмети та молитва на свято 19 жовтня

Попри те, що день відзначає двох дітей Божих, церковники радять молитися Фомі, адже він до Христа був найближчим. Молитву можна читати у будь-який час доби:

О, святий апостолe Фома! Молю тебе: збережи нас молитвами своїми від спoкyс диявoольських і думок гріховних, допоможи нам, рабам Божим. Дай нам допомогу свою під час зневіри, щоб не піддавалися спокусі, а неухильно слідували заповідям Господнім. Моли Бога за нас, щоб змогли ми увійти в Царство Небесне. Допоможи нам прожити наше життя гідно і в здоров’ї. Амінь.

У цей день не можна богохульствувати, а ще нав’язливо ділитися своїми релігійними думками. Варто довіряти священне знання лише тим людям, які готові відкрити серце Ісусу.

Також не варто сваритися з літніми людьми. Вважається, що сьогодні старше покоління може бути найбільш емпатичним. Тому побережіть нерви близьких.

реклама

Поділіться статтею

Андрій Данилко розцвів поруч з граціозною білявкою

Андрій Данилко розцвів поруч з граціозною білявкою: почуття до Інни Білоконь далеко в минулому?

Деталі особистого життя Андрій Данилка недоступні ні для його оточення, ні для широких мас. Співак повністю виключив можливість такої ситуації, коли назовні виходять речі, що не варто знати громадськості. Тим не менш, у мережу час від часу потрапляють кадру, з яких можна зробити певні висновки.
Наталя Могилевська

Самотня Могилевська розщедрилася та зробила Дантесу несподіваний подарунок: “Я так довго чекала”

Наталя Могилевська була першою продюсеркою співака Володимира Дантеса. Зіркова кар'єра артиста розпочалася з другого сезону української "Фабрики зірок", наставницею якого була саме Наталя. Декілька років тому виконавець вирішив зробити паузу в сольній кар'єрі, проте тепер повертається на сцену.
Максим Галкін зізнався, що двійнята Ліза та Гаррі мучаться від ревнощів

Максим Галкін зізнався, що двійнята Ліза та Гаррі мучаться від ревнощів: “Встають між мною і…”

Відомий російський гуморист Максим Галкін в вперше розповів, що його діти Ліза топ Гаррі мучаться від ревнощів. Не дивлячись на те, який з коміка вийшов прекрасний батько, у сім'ї все одно присутні негативні емоції, які дуже цікаво проявляються. Усі деталі в статті.
Вагітна дружина Романа Сасанчина повідомила про кризу у новоствореній сім'ї

Вагітна дружина Романа Сасанчина повідомила про кризу у новоствореній сім’ї: не дарма затягнули з розписом

Днями вагітна наречена Романа Сасанчина стала його офіційною дружиною. Новина сколихнула мережу, адже дівчина має от-от народити і ніхто не сподівався на розпис молодих людей, поки кохана зірки знаходиться у такому стані. Чому пара поквапилася і про які конфлікти розповіла дружина Романа?
Оля Полякова

Олю Полякову включили до списку знакових діячів культури: хто і за які заслуги просунув Суперблондинку в топ

Оля Полякова - одна з найбільш популярних співачок на вітчизняній естраді. Суперблондинку сцени можна назвати неоднозначною - не всі слухачі сприймають її яскравий та екстравагантний образ, проте заперечити те, що Полякова змогла створити свій неповторний стиль у творчості - неможливо.

Популярне

Останні новини