Церковне свято 5 листопада: що можна і не можна робити на День пам’яті Апостола Якова – традиції, прикмети

Сьогоднішній день присвячено одному з найближчих до Христа учнів, який заради укріплення віри став відлюдником. Тривалий час церковники навіть ставили під сумнів місце поховання святого. Втім, пошуки привели до несподіваного результату. Чудотворна сила Якова сьогодні панує всю добу.

Один з найбільш відданих учнів Сина Божого проживав свої роки у бідності, але з гідністю. Він народився у родині рибалки і з юних років вже став до праці. З Ісусом познайомився на озері. На тому самому місці були й інші два апостоли: Андрій і Петро. Трійко цих чоловіків і стали першими учнями Спасителя. Втім, особливу відданість демонстрував саме Яков. Господь дарував йому шанс побачити воскресіння Христа та його появу по воскресінні на річці Тверія.

Церковне свято 5 листопада

Святий Яков багато проповідував, практикував аскезу. Волею долі, а вірніше злісного Юдейського царя, апостол став першою людиною у світі, яку катували за приналежність до християнської віри.

Що можна і не можна робити 5 листопада?

День пам’яті святого Якова не потребує відмови від праці, хатніх справ чи дотримання суворого посту. Навпаки наші предки вважали, що сьогодні потрібно займатися худобою, адже апостол покровительствує скотарям, а особливо вівчарям.

Не можна ображати тварин 5 листопада. Вважається, що учень Христа сьогодні обходить братів наших менших і питає в них, чи добре господарі ставилися до улюбленців. Якщо нарікань немає – святий відганяє злиднів від хати.

Поганою прикметою було також отримати виклик у дорогу. У давнину вірили: якщо на Якова Праведного потрібно вирушати у путь – з людиною обов’язково трапиться нещастя. Саме тому 4 числа всі намагалися повернутися додому.

Часто 5 числа випадав сніг. Пращури не боялися його, а навпаки вірили, що це знак теплої зими. Аби холодна пора року подовше затрималася на півночі, порошу прибирали від порогу та доріжку посипали сіллю.

реклама

Поділіться статтею

Оля Полякова публічно назвала Каменських хвойдою

Оля Полякова публічно назвала Каменських хвойдою: ображена Настя відповіла не словом, а ляпасом

Оля Полякова неодноразово потрапляла у скандали через свій гострий язик. Здається, на цей раз вона перевершила себе, адже дозволила собі прямо в ефірі назвати українську поп-діву Каменських хвойдою. Чому так сталося і як відповіла Суперблондинці Настя, дізнайтеся у нашій статті.
Андрій Данилко необачно поцілував красуню в губи

Андрій Данилко необачно поцілував красуню в губи, забувши про камери навколо: дружина виконавця знайшлася?

Особисте життя Андрій Данилко наче бермудський трикутник. Ніхто не знає що відбувається всередині, але немає сумнівів, що артисту є що приховувати. Впродовж 30 років Вєрці Сердючці вдається уникати папараці та розділяти публічне та непублічне. Але чи довго це триватиме?
Хто винен у розлученні Лідії Таран та Андрія Доманського

Хто винен у розлученні Лідії Таран та Андрія Доманського? Телеведуча нарешті зізналася: це не коханка

Зірка плюсів Лідія Таран не має бурхливого особистого життя. Жінка повністю присвятила себе кар'єрі та материнству. Вона виховує єдину доньку Василину від Андрія Доманського і навіть не думає впускати у своє життя сторонніх людей. Але нещодавно телеведуча відкрила нові деталі її минулого з екс-коханим.
Оля Цибульська розповіла про свою невірність

Оля Цибульська розповіла про свою невірність після чуток про роман з Дзідзьо: “Зізналась чоловіку у зраді”

Популярна українська співачка Ольга Цибульська довго намагалися відстояти себе перед публікою і довести, що вона була вірна своєму чоловіку. Але плітки про роман артистки та її кума Дзідзьо все не вщухали. Здається, ця проблема більше не хвилює виконавицю.
Церковне свято 6 грудня

Церковне свято 6 грудня: що можна і не можна робити на Митрофанів день – традиції та прикмети

Вірного служителя Господнього згадує сьогодні наша церква. Свято 6 грудня має позитивні вібрації та може ощасливити кожного. Дізнайтеся, як правильно молитися, про що просити Бога та на які прикмети слід звернути увагу. Не забувайте ділитися цікавим матеріалом з близькими.

Популярне

Останні новини