Церковне свято 6 листопада: що можна і не можна робити на День ікони Божої Матері “Всіх скорботних Радість”

Ікона "Всіх скорботних Радість" - унікальна. Лик Божої Матері на ній представлено нестандартно: вона стоїть на тлі німбу, що буквально світиться при світлі сонця. Вражає не лише саме святе зображення, а дива, які стаються зі всіма, хто 6 листопада помолиться Богородиці або поставить свічку біля її ікони.

Чудотворна ікона “Всіх скорботних Радість” тривалий час вбирала в себе енергію молитов, божественних літургій. Хоч і явилася вона кілька століть тому, силу свою проявила лише у 17 сторіччі. До Божої Матері молитися ходила жінка на ім’я Євфимія. Вона довго боролася з недугом, але лікарі нічим допомогти не змогли. Одного разу, стоячи перед ликом Богородиці, вона почула тихий голос згори. Вірянка не могла повірити: сама Діва Марія заспокоїла і пообіцяла одужання. Просила свята одне – провести службу біля ікони “Всіх скорботних Радість”. Священнослужитель як раз таки виконав волю Цариці Небесної 6 листопада, а Євфимія одразу одужала.

.

Які заборони існують на 6 листопада?

Церковники запевняють, що сьогоднішнє свято – одне з тих, коли потрібно не обмежувати себе аскезами, а навпаки наповнювати життя безгрішними радостями, багато посміхатися і обійматися з близькими.

Аж до 20 століття цей день присвячували незаміжнім дівчатам. Дорослі допомагали організовувати посиденьки, вчили прядінню, рукоділлю. Увечорі запрошували на сватання хлопців. Вважалося, що те дівча, яке сьогодні покличуть заміж, здорова і щаслива буде у шлюбі.

Обов’язково у цей день організовувалася толока. Предки вважали за святе допомогти на День ікони вдовам. А щоб Діва Марія була до вас прихильною, оберігала від бід і злиднів, обов’язково прочитайте нескладну молитву, яка увібрала у себе силу материнського захисту:

О, Пресвята і преблагословенна Діво, Владичице Богородице! Споглянь милостивим Твоїм оком на нас, що стоїмо перед святою іконою Твоєю і з розчуленням молимось Тобі; виведи нас із глибини гріховної, просвіти розум наш, затьмарений пристрастями, вилікуй рани душ і тіл наших. Бо ми не маємо іншої допомоги, не маємо іншої надії, тільки Тебе, Владичице. Ти знаєш усю неміч і гріхи наші, до Тебе вдаємося і взиваємо: не позбав нас Твоєї небесної помочі, але заступайся за нас завжди і Твоїм невимовним милосердям і щедротами спаси і помилуй нас, що гинемо.

Даруй нам виправлення гріховного життя нашого і позбав нас від скорбот, бід і хвороб, від несподіваної смерті, пекла і вічної муки. Ти бо, Царице і Владичице, скора Помічниця і Заступниця всім, хто вдається до Тебе, Ти надійне пристановище грішників, що каються. Подай же нам, Преблага і Всенепорочна Діво, християнський кінець життя нашого, мирний і безгрішний, і сподоби нас Твоїм заступництвом оселитися в оселях небесних, де безперестанно лунає голос тих, що святкують і радістю прославляють Пресвяту Тройцю, Отця і Сина і Святого Духа, нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.

реклама

Поділіться статтею

Тоня Матвієнко показала, як живе її батько

“Шкода, що немає місця в родині”: Тоня Матвієнко показала, як живе її батько після розриву з Ніною Матвієнко

Не так давно стало відомого, що Ніна Митрофанівна розірвала стосунки зі своїм чоловіком після десятків років спільного життя. Зараз велика родина обходиться без голови, який живе та малює на дачі. Нещодавно Тоня Матвієнко показала, як зараз живе її батько.
Гороскоп на 28 листопада 2021 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 28 листопада 2021 року для всіх знаків зодіаку: день, який завадить вам приймати погані рішення

Гороскоп на 28 листопада 2021 року для всіх знаків зодіаку обіцяє непростий, але хороший день для вас. Усі біди так чи інакше оминатимуть вас стороною та приноситимуть рівно протилежні результати. Не звертайте увагу на не аргументовану критику та зберігайте хороший настрій.
Макс Тарапата емоційно звернувся до Злати Огнєвіч

Тарапата не примирився з рішенням Холостячки? Макс емоційно звернувся до Злати Огнєвіч: “Мені є що сказати”

Цієї п'ятниці Холостячка попрощалася з ще одним учасником, якого вважали головним претендентом на серце Злати Огнєвіч. І хоча батьки співачки та її сестра схвалили хлопця, це не вплинуло на її рішення. Нещодавно екс-учасник висловився щодо свого виліту і привернув увагу артистки.
Стало відомо, чим насправді хворіє Андрій Данилко

Стало відомо, чим насправді хворіє Андрій Данилко: “Лікарі буквально рятували його життя”

Популярний український виконавець Андрій Данилко пройшов через непрості випробування на шляху до слави. Реакція публіки на відомий хіт та безкінечні цькування призвели до того, що в артиста виникли проблеми зі здоров'ям. І хоча він заперечує це, його оточення вже викрило правду.
Сергій Притула зізнався, що є батьком старшої доньки Ольги Фреймут

“Донька Ольги Фреймут називає мене татом”: Притула заявив про своє батьківство і отримав запит на аліменти

Стосунки Сергія Притули та Ольги Фреймут завжди нагадували дещо середнє між ненавистю та коханням. Зіркам так і не вдалося побудувати здорові відносини, але відголоски спільного минулого бувають доволі гучними та настирливими. Як, наприклад, заява Сергія Притули про його батьківство.

Популярне

Останні новини