Церковне свято 6 листопада: що можна і не можна робити на День ікони Божої Матері “Всіх скорботних Радість”

Ікона "Всіх скорботних Радість" - унікальна. Лик Божої Матері на ній представлено нестандартно: вона стоїть на тлі німбу, що буквально світиться при світлі сонця. Вражає не лише саме святе зображення, а дива, які стаються зі всіма, хто 6 листопада помолиться Богородиці або поставить свічку біля її ікони.

Чудотворна ікона “Всіх скорботних Радість” тривалий час вбирала в себе енергію молитов, божественних літургій. Хоч і явилася вона кілька століть тому, силу свою проявила лише у 17 сторіччі. До Божої Матері молитися ходила жінка на ім’я Євфимія. Вона довго боролася з недугом, але лікарі нічим допомогти не змогли. Одного разу, стоячи перед ликом Богородиці, вона почула тихий голос згори. Вірянка не могла повірити: сама Діва Марія заспокоїла і пообіцяла одужання. Просила свята одне – провести службу біля ікони “Всіх скорботних Радість”. Священнослужитель як раз таки виконав волю Цариці Небесної 6 листопада, а Євфимія одразу одужала.

.

Які заборони існують на 6 листопада?

Церковники запевняють, що сьогоднішнє свято – одне з тих, коли потрібно не обмежувати себе аскезами, а навпаки наповнювати життя безгрішними радостями, багато посміхатися і обійматися з близькими.

Аж до 20 століття цей день присвячували незаміжнім дівчатам. Дорослі допомагали організовувати посиденьки, вчили прядінню, рукоділлю. Увечорі запрошували на сватання хлопців. Вважалося, що те дівча, яке сьогодні покличуть заміж, здорова і щаслива буде у шлюбі.

Обов’язково у цей день організовувалася толока. Предки вважали за святе допомогти на День ікони вдовам. А щоб Діва Марія була до вас прихильною, оберігала від бід і злиднів, обов’язково прочитайте нескладну молитву, яка увібрала у себе силу материнського захисту:

О, Пресвята і преблагословенна Діво, Владичице Богородице! Споглянь милостивим Твоїм оком на нас, що стоїмо перед святою іконою Твоєю і з розчуленням молимось Тобі; виведи нас із глибини гріховної, просвіти розум наш, затьмарений пристрастями, вилікуй рани душ і тіл наших. Бо ми не маємо іншої допомоги, не маємо іншої надії, тільки Тебе, Владичице. Ти знаєш усю неміч і гріхи наші, до Тебе вдаємося і взиваємо: не позбав нас Твоєї небесної помочі, але заступайся за нас завжди і Твоїм невимовним милосердям і щедротами спаси і помилуй нас, що гинемо.

Даруй нам виправлення гріховного життя нашого і позбав нас від скорбот, бід і хвороб, від несподіваної смерті, пекла і вічної муки. Ти бо, Царице і Владичице, скора Помічниця і Заступниця всім, хто вдається до Тебе, Ти надійне пристановище грішників, що каються. Подай же нам, Преблага і Всенепорочна Діво, християнський кінець життя нашого, мирний і безгрішний, і сподоби нас Твоїм заступництвом оселитися в оселях небесних, де безперестанно лунає голос тих, що святкують і радістю прославляють Пресвяту Тройцю, Отця і Сина і Святого Духа, нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.