Церковне свято 21 листопада: що можна і не можна робити на Михайлів день – традиції, прикмети

Сьогодні православна церква відзначає день архангела Михаїла. Це одна з головних постатей у каноні. Називають його ще архистратигом, що означає "головний святого воїнства Ангелів". Дізнайтеся, як правильно молитися, аби отримати найсильніший захист від сил Небесних.

21 листопада – незвичайний день церковного календаря. Його таким робить постать архангела Михаїла. За каноном – це головний Ангел та Божий помічник. Його ім’я в оригіналі складається з трьох частин і звучить, як “Мі Ка Ел”, що перекладається, як “Ніхто не є рівним Господу”.

Церковне свято 21 листопада

Цікаво, що саме Михаїл є  захисником і покровителем нашої столиці – славного Києва, що свідчить про те, що здавна українці знали й молилися архангелу. Просити помічника Господнього потрібно про захист від темних сил і Сатани. Вважається, що 21 листопада, якщо прочитати молитву до нього, можна до Різдва не турбуватися про те, що хтось може наврочити вам або нашкодити на енергетичному рівні. Читати потрібно такі рядки:

Ангел мій, спаситель мій, спаси мене, спаси душу мою,
скрепи серце моє.
Ворог сатана, відмовся від мене.
У мене є три листа, всі написані.
Перший лист – сам Ісус Христос,
А інший лист – Матушка Богородиця,
Третій лист – Михайло Архангел, милостивий батюшка.
Я його до себе закликаю, від себе сама ворога відкликаю.
Встану з хрестом, піду зі хрестом, лягаю з хрестом.
Амінь. Амінь. Амінь.

Що не можна робити 21 листопада?

Не варто сьогодні мити голову, адже вважається, що так можна змити розум. Подалі тримайтеся у цей день від сокири, ножа. Предки вірили, що так легко сполохати Ангела.

Не слід також сваритися і підіймати голос. Найкраще 21 листопада миритися та прощати близьких. Також Михайлів день не підходить для весіль та заручин. Краще перенести своє свято на більш благодатний і теплий період року.

реклама

Поділіться статтею

Джамала отримала жорстку відмову від обранця

“Я — дурепа?”: закохана Джамала отримала жорстку відмову від обранця та фрукти в обличчя

Популярна українська співачка Джамала розповіла історію про те, як отримала відмову від свого першого кохання. Ситуація, яка склалася, нагадує страх усіх молодих дівчат, які більш за все побоюються отримати подібну відповідь. Що довелося пережити майбутній суперзірці, дізнайтеся у нашій статті.
Михайло Поплавський показав своїх сина, онука і невістку

Михайло Поплавський вперше показав сина, невістку і онука: як виглядає родина головного ректора країни

0
Співаючий ректор Михайло Поплавський у свої 72 роки може похвалитися безліччю державних нагород, професійних здобутків, а також численною кількістю підписників у соціальних мережах. Якраз там артист поділився рідкісним сімейним фото зі своїм сином, невісткою та онуком.
Остапчук очолив вечірку з неподобствами у День пам'яті загиблим від Голодомору

Остапчук очолив вечірку з неподобствами у День пам’яті загиблим від Голодомору: “Про моральну убогість”

Володимир Остапчук останнім часом потрапляє у скандали і, здається, не збирається зупинятися. Телеведучому вдалося знову налаштувати проти себе усіх користувачів мережі, адже поки одні складали лампадки на меморіалах, телеведучий очолив не просто вечірку, а вечірку з неподобствами.
Переможці всіх сезонів шоу Танці з зірками

Переможці всіх сезонів шоу “Танці з зірками”, починаючи з 2006 року: від Зеленського до Логая

"Танці з зірками" - культовий проєкт, який вперше з'явився на телеканалі "1+1" у 2006 році. Тоді вся країна один раз у тиждень спостерігала за вітчизняними знаменитостями у парі з професійними танцівниками на паркеті. У 2017 році шоу перезапустили і відтоді щороку ми дізнаємося ім'я нового переможця або переможниці.
Арсен Мірзоян і Тоня Матвієнко купили квартиру, але від Ніни Митрофанівни не з'їжджають

Арсен Мірзоян і Тоня Матвієнко купили власне житло, але з’їжджати від Ніни Митрофанівни не поспішають

0
Зіркова пара Арсена Мірзояна і Тоні Матвієнко є однією з найобговорюваніших в українському шоу-бізнесі. Вони діляться з публікою багатьма новинами з життя, а цього разу артисти повідомили, що нарешті обзавелися власним житлом, хоча від Ніни Митрофанівна з'їжджати не поспішають.

Популярне

Останні новини