Церковне свято 5 грудня: що можна і не можна робити свято Прокопія Кесарійського – традиції та прикмети

Святий Прокопій Кесарійський увійшов в історію не тільки, як церковний діяч, а як і видний історик, завдяки якому ми знаємо про гунів, Візантію та вторгнення тюркських племен на Балкани. Втім, сам день, відведений цьому вірянину, має таку сильну та унікальну енергетику, що заряджає кожного благословінням.

Прокопій Кесарійський. Його праці вивчають історики та не перестають дивуватися жвавості розуму святого. Цікаво, що саме він вперше вжив термін “анекдот”. Для релігійного світу він також зробив немало. Критикував невірних правителів та кожному ніс Слово Боже. Багато чоловік подорожував зі своїми проповідями.

Церковне свято 5 грудня

Вважається, що 5 грудня – день, коли за сприянням святого можна просити блага для своєї родини. Народний же календар гласить, що сьогодні вже потрібно закінчувати підготовку до зими. Ввечері ж слід зібратися з близькими та приділити увагу дітям. У свято намагалися менше працювати, більше часу приділяти сім’ї та духовному розвитку. Через це майстерні і лавки закривалися раніше.

Вважалося, що тепла погода на Прокопія віщує сувору зиму, а якщо сажа з вогнища починала горіти – то очікували, що поля затягне туманом.

До Господа зверталися сьогодні тричі. Вперше, коли прокидалися вранці, вдруге – перед початком роботи, а ще з ім’ям Всевишнього засинали, перехрестивши дітей.

Читати можна таку молитву:

Ісусе Христе, віддаю Тобі честь як Цареві всесвіту. Всі створіння є створені для Тебе. Розпоряджайся мною, як Своєю Власністю. Я відновлюю свої приречення з часу хрещення: відрікаюся сатани і всіх його діл, всієї гордості і всіх його підступів та обіцяю жити, як належить доброму християнинові. В особливій спосіб обіцяю вжити всіх сил, щоби допомогти перемозі Божих законів і законів св. Церкви. Пресвятий Христе, Боже, жертвую Тобі мої нужденні вчинки з тим наміром, щоби всі люди повірили в Твоє святе царювання і щоби в той спосіб в усьому світі запанувало Твоє царство миру. Амінь

 

 

реклама

Поділіться статтею

Чому обірвалися стосунки Пономарьова та Марії Яремчук

Чому обірвалися стосунки 48-річного Пономарьова та 28-річної Марії Яремчук: зізнання в романі до добра не довело

Колись навколо стосунків Олександра Пономарьова та Марії Яремчук ходило вельми багато чуток. Однак, співачка пішла зі сцени, і розмови про кохання між артистами припинилися.
Арсен Мірзоян виправдався, чому проміняв першу родину на Тоню Матвієнко

Ось чому 43-річний Арсен Мірзоян проміняв першу дружину і двох дітей на дочку Ніни Матвієнко Тоню: “Я не еталон”

0
Український співак Арсен Мірзоян одружений з Тонею Матвієнко, але виявилося, що його образ зразкового сім'янина не зовсім відповідає дійсності.
Оксана Марченко показала, як зараз виглядає Віктор Медведчук

48-річна Оксана Марченко показала, як зараз виглядає Медведчук, їхня донька та онук: безбідно живуть у палаці

0
Відома українська телеведуча Оксана Марченко вперше за довгий час показала, як зараз виглядає Віктор Медведчук, їхня донька і онук, та як вони проводять час у своєму палаці.
Як виглядають пасинок і падчерка Камалії, які народилися у Захура в першому шлюбі

Як виглядають пасинок і падчерка Камалії, які народилися у Захура в першому шлюбі: у сім’ю так і не прийняли?

Український мільярдер пакистанського походження Мохаммад Захур одружився на співачці Камалії у вельми зрілому віці і зовсім не дивно, що на той час в нього вже були діти.
Злата Огнєвіч забула про Задворного і розповіла про курортний роман

36-річна Злата Огнєвіч повернулася з відпустки та розповіла про курортний роман: Андрій Задворний в минулому

0
Відома українська співачка та головна героїня 2 сезону романтичного реаліті-шоу "Холостячка" Злата Огнєвіч після повернення з відпустки розповіла про курортний роман.

Популярне

Останні новини