Церковне свято 20 грудня: що можна і не можна робити на день святителя Амвросія – традиції, прикмети

Сьогоднішній день наповнений особливою енергетикою радості та щастя. Всі слова, сказані 20 грудня, мають особливу силу та здатні збуватися.

20 грудня – особливий день. Окрім того, що сьогодні відзначається пам’ять святителя Амвросія, ця дата означає початок підготовки до Різдва. Здавна наші пращури закінчували гуляння. Ті, хто ще не долучився до посту – могли це зробити.

Святий Пантелеймон

Працювати сьогодні можна і потрібно. Жінки займалися тим, що прибирали оселю та прикрашали її до найголовнішого свята. Починали займатися шиттям. Перед кожною роботою молилися або просто казали “Слава Господу”.

Знали старі люди, що у 20 грудня на Амвросія починаються справжні морози. Тому дивилися: сонце вранці у серпанку – до завірюхи, а якщо сховалося за хмару – буде рясний сніг. Якщо на вулиці мокро – то й літо буде з дощами, а суха тиха погода віщувала холодний січень та Новий рік.

Аби Сили Небесні уберегли від хвороб, звертатися на Амвросія потрібно до святого Пантелеймона з такою молитвою:

О, преславний цiлителю, великомучениче Пантелеймоне! Поглянь милостивим оком твоїм на людей, що перед твоєю чесною iконою до Господа моляться щиро i просять вiд тебе помочi й заступництва. Донеси до Господа Бога нашого щиросерднi наші прохання й благання i допоможи вимолити грiхiв наших прощення й помилування.

Ми бо – через беззаконня, переступи й провини нашi – не маємо належної відваги очей пiдвести на висоту небесну, анi пiднести голос молiння до неприступної слави Божої.

Ти ж прийняв вiд Христа Спаса благодать недуги вiдганяти, немочi зцiлювати.

Тож просимо тебе: не вiдкинь нас, недосконалих і грішних, що приходимо до тебе i благаємо: будь нам Господньою утiхою в печалях, цією Небесною силою і благодаттю зцiли прелютi недуги нашi, разом з нами вимоли в Бога всiм нам усе те, що для Його помилування, очищення й спасiння потрiбне; щоб, молитвами нашими й твоїми Божу благодать i милiсть отримавши, прославляли ми всякого добра Скарбницю й дарiв Подателя Бога, у Тройцi Пресвятiй Єдиного, Отця, i Сина, i Святого Духа, нинi, i повсякчас, i на вiки вiкiв. Амiнь.

Схожі статті

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.

10 квітня 2024: церковне свято сьогодні, чому не можна користуватися гострими предметами та хороші прикмети

Яке свято 10 квітня 2024 року? У нашому матеріалі ви можете дізнатися, що це за день за церковним календарем, а також дізнатися, які прикмети, заборони та традиції існують на цей день.