Церковне свято 26 січня: що можна і не можна робити у день пам’яті святих Єрмила і Стратоніка

Єрмило і Стратонік були гарними друзями. Вони проживали на території сучасної Сербії, щиро вірили у Христа та були страчені за свої чисті переконання.

Сьогоднішнє свято вважається несуворим, тому фізична праця – не заборонена. Втім, і веселощі та пишний стіл – не є бажаними. Церковники вважають, що 26 січня має стати для кожного днем прояву любові до Всевишнього та сумлінності.

Церковне свято 27 грудня
Церковне свято 26 січня

Наші пращури на Єрмила і Стратоніка зазвичай робили лад у хаті: прибирали, лагодили реманент або виконували дрібні ремонтні роботи. Можна також доглядати сьогодні за худобою, чистити її, міняти сіно.

Дивилися також за погодою і прикмети на сьогодні такі:

  • Навколо місяця все світиться – до морозів
  • Птахи співають – буде короткочасне потепління
  • 26 січня котик лягає доверху животом – буде тепло
  • Кішка підлогу шкрябає – до хуртовин.

Аби у цей нелегкий холодний період Господь зміцнив ваше здоров’я, прочитайте зранку таку молитву:

О, премилосердний Боже, Отче, син і Святий душі, що тобі в нероздільній Трійці поклоняємося і тебе славимо! Призри милостиво на раба Твого (ім’я) хворим, відпусти йому всі гріхи його, подай йому зцілення від хвороби, поверни йому здоров’я і сили тілесні, подай йому довге і щасливе життя, земні і духовні твої блага, щоб він разом з нами приносив подячні молитви тобі, всещедрому Богу і Творцеві нашому. Пресвята Богородице, всесильним заступництвом твоїм допоможи мені благати сина твого, Бога нашого, за зцілення раба Божого (ім’я). Всі святі і ангели Господні, моліть Бога за хворого раба його (ім’я).

Лікаря душ і тіл наших, джерело життя нашого, Христі Ісусі, Господи і Спасителю наш! Споглянь милосердним оком на раба Твого в тяжкої хвороби, пригаси до наших слізних молінь, перстом милосердя Твого доторкнися до немічного тіла хворого брата нашого, вгаси вогонь тіла його, зменшити біль хвороби його, поверни здоров’я йому, Піднеси його з ліжка немочі, продовж дні життя його, щоб на землі він послужив тобі, ходив по стежках заповідей Твоїх і удостоївся твого Небесного Царства, і разом зі святими славив Тебе, Бога Милостивого, з Отцем і духом на віки віків. Амінь.

Схожі статті

Коли і як святкують Різдво в Україні 2023-2024: основні дати за старим і новим календарем, традиції

Розповідаємо, коли святкують Різдво у 2023 році в Україні, які існують різдвяні традиції, заборони. Також дізнаєтеся, коли Різдво перенесли на 7 січня, про страви на Святвечір та інші цікаві факти.

10 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олена Кравець та Ілона Гвоздьова приймають вітання

Іменини – особливий день для кожного вірянина та людей, які святкують своє свято за правилами та традиціями. Дізнаємося, хто 10 серпня може приймати вітання та подякувати ангелу-охоронцю за свій захист.

7 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олександр Пікалов та Анна Кошмал приймають вітання

Церковний календар підкаже, як назвати дитину, яка народилася в певний день, адже, якщо дати малюку ім'я зі списку іменинників, то тоді вірилося, що він матиме ще більший захист з небес.

6 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Анатолій Анатоліч та Христина Соловій приймають вітання

Існує достатня кількість людей, які не беруть до уваги правила святкування Дня ангела, а отже по-справжньому не зможуть провести своє свято за всіма церковними обрядами.

5 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Андрій Данилко та Віталій Козловський приймають вітання

У сучасних реаліях багатьом громадянам здається свято День ангела не дуже важливим у їхньому житті, однак не варто забувати про нього, адже так ви маєте змогу попросити в ангела-охоронця про ще більший захист.

4 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олексій Потапенко та Марія Єфросиніна приймають вітання

День ангела – світле християнське свято, яке кожного дня мають представники різних імен, що відзначається в день пам'яті святого, чиє ім'я носить людина.