Сьогодні весь православний світ відзначає Вербну неділю. За повір’ям Христос у цей день в’їхав до Єрусалиму, де місцеві мешканці зустрічали Сина Божого наче царя.
Чому українці святять вербу?
Так, як Спасителя у Юдеї зустрічали пальмовими гілками, наші пращури довго думали, чим можна замінити їх. Обрали вербу, адже з усіх дерев вона найшвидше розпускає листя. Це певний символ весняного пробудження.
Сьогодні обов’язково слід піти до церкви та освятити гілочки. Вважається, якщо після служби з’їсти три бруньки – здоров’я Сили Небесні пошлють сповна. Ну, і не забувайте про класичне:
“Не я б’ю, верба б’є. Вже недалечко червоне яєчко — за тиждень Великдень”
Такий ритуал захищає від злих духів та негативу, а щоб ніяка хвороба до вас не чіплялася, прочитайте вдома таку молитву:
Владико Вседержителю i Святий Царю, що всіх караєш, але не жебраків, зміцнюєш падаючих i піднімаєш повалених, печалі життя людського розвіюєш. Молимося Тобі, Боже наш, раба Твого хворого (ім’я) відвідай милістю твоєю, прости йому всякий гріх вільний або невільний. Так, Господи, твою цілющу силу з неба зійшли, торкнися тіла, погаси гарячку, Утамуй страждання і всяку таємну неміч. Будь лікарем рабу твоєму, підніми його з ліжка недуги і від ложа болю цілим і здоровим, дай йому бути Церкви твоєї слухняним і волі Твоєї виконавцем. Бо Тобі належить милувати і рятувати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь
Після повернення додому вербу слід поставити у землю. Рослина напрочуд швидко приймається, пускає коріння. Це символізує достаток та прихід добробуту у дім.
Цікавою є ще одна традиція: одну з гілочок слід покласти під стріху – вона буде захищати від грому та блискавки оселю весь рік.