Церковне свято 20 квітня: що можна і не можна робити на день пам’яті Преподобного Георгія – традиції, прикмети

Преподобний Георгій з юних років обрав шлях аскета. Він жив за часів імператора-іконоборця Льва Ісаврянина. Гоніння, образи доводилося пережити святому. Втім, жодне лихо не похитнуло віру вірянина у Христа. На схилі років його переселили до Херсонесу. Літньому Георгію було непросто пережити розлуку з Батьківщиною. Проте, навіть на новій землі продовжив нести Слово Боже.

Святий Григорій Неокесарійський
Церковне свято 20 квітня

Святого вважають одним із головних захисників всіх борців за свободу. День вшанування його пам’яті співпадає із ще однією визначною подією – Великою середою. Молитва, промовлена сьогодні має чудодійну потрійну силу. Читаються рядки пошепки, а в кінці тричі “Амінь” потрібно сказати:

Нехай воскресне Бог і розвіються вороги Його, і нехай біжать від лиця Його всі ненависники Його. Як щезає дим, нехай щезнуть, як тане віск від лиця вогню, так нехай загинуть біси від лиця тих’ хто любить Бога і хто осіняє себе хресним знаменням і в радості промовляє: радуйся’ Пречесний і Животворчий Хресте Господній, що проганяєш бісів силою розп’ятого на тобі Господа нашого Ісуса Христа, що до пекла зійшов’ й подолав силу диявола’ й дарував нам тебе, Хрест Свій Чесний’ на прогнання всякого супротивника. О Пречесний і Животворчий Хресте Господній, допомагай мені зі Святою Дівою Богородицею й зо всіма святими Небесними Силами завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків.

Велика середа Страсної седмиці

Остання середа перед Великоднем вважається днем коли згадують зраду Юди. Сьогодні можна йти на сповідь та молитися за спасіння від гріхів. Можна займатися підготовкою до святкового столу: готувати продукти до паски та фарбування яєць.

Не можна займатися ворожінням, а ще грати в азартні ігри.

Схожі новини