Церковне свято 20 квітня: що можна і не можна робити на день пам’яті Преподобного Георгія – традиції, прикмети

Преподобний Георгій вважається патроном захисників і всіх, хто сьогодні помолиться він буде боронити протягом року. Дізнайтеся все про свято 20-го квітня.

Преподобний Георгій з юних років обрав шлях аскета. Він жив за часів імператора-іконоборця Льва Ісаврянина. Гоніння, образи доводилося пережити святому. Втім, жодне лихо не похитнуло віру вірянина у Христа. На схилі років його переселили до Херсонесу. Літньому Георгію було непросто пережити розлуку з Батьківщиною. Проте, навіть на новій землі продовжив нести Слово Боже.

Святий Григорій Неокесарійський
Церковне свято 20 квітня

Святого вважають одним із головних захисників всіх борців за свободу. День вшанування його пам’яті співпадає із ще однією визначною подією – Великою середою. Молитва, промовлена сьогодні має чудодійну потрійну силу. Читаються рядки пошепки, а в кінці тричі “Амінь” потрібно сказати:

Нехай воскресне Бог і розвіються вороги Його, і нехай біжать від лиця Його всі ненависники Його. Як щезає дим, нехай щезнуть, як тане віск від лиця вогню, так нехай загинуть біси від лиця тих’ хто любить Бога і хто осіняє себе хресним знаменням і в радості промовляє: радуйся’ Пречесний і Животворчий Хресте Господній, що проганяєш бісів силою розп’ятого на тобі Господа нашого Ісуса Христа, що до пекла зійшов’ й подолав силу диявола’ й дарував нам тебе, Хрест Свій Чесний’ на прогнання всякого супротивника. О Пречесний і Животворчий Хресте Господній, допомагай мені зі Святою Дівою Богородицею й зо всіма святими Небесними Силами завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків.

Велика середа Страсної седмиці

Остання середа перед Великоднем вважається днем коли згадують зраду Юди. Сьогодні можна йти на сповідь та молитися за спасіння від гріхів. Можна займатися підготовкою до святкового столу: готувати продукти до паски та фарбування яєць.

Не можна займатися ворожінням, а ще грати в азартні ігри.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.