10 травня 2022: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити на день апостола Симеона, традиції, заборони

Сьогодні для багатьох православних вірян - пам'ятний день. Вшановуємо постать святого апостола Симеона, якого вважали великим праведником Божим.

Апостол Симеон був завжди великим поціновувачем християнських цінностей. За свою скромність та віру у Всевишнього його обрали праведним єпископом Єрусалимськім. В українській традиції його називали Симеон-ранопашець та вважали, що 10 травня вже можна починати наповну господарські роботи.

 

Яке свято 10 травня

Сьогодні намагалися прокинутися раніше та помолитися за гарний врожай чи здоров’я голови родини. Господині ж 10 травня не ліпили вареників і не брали до рук гострих предметів. Вважалося, якщо поранитися – можна ворога зустріти, а якщо місити тісто – ще місяць всі справи будуть тормозитися.

Не залишали також порожнім будинок. Вірили, що коли нікого не буде у хаті сьогодні – там оселяться злі духи. Молилися традиційно 10 травня так:

Господи Ісусе, Сину Божий, Милосердний, Зцілителю душ і тіл наших, зглянься на мене негідного, немічного і грішного слугу Твого. Ти оздоровляєш калік і немічних через віру їхню в Божество Твоє, кажучи: “Через віру твою нехай буде тобі». Я знаю, Господи, що віра моя є слабкою. Але благаю Тебе, Джерело Життя, і взиваю: «Вірую, Господи, допоможи мені в моєму невірстві!”

Ти, Господи, приймав малу віру сліпих, калік і всіх немічних, та дарував їм зцілення. Не відкинь, Милосердний, і мене немічного. Я знаю, що я є грішним і негідним Милости Твоєї, але Ти сам сказав, що до грішників прийшов, і це дає мені надію звернутися до Тебе, Милосердний Господи, Піднеси мене, Спасителю мій, з постелі недуги моєї, продовж дні життя мого, щоб я міг в покаянні закінчити його і сподобитися вічного Твого Царства, де в сяйві Слави Лиця Твого вже не буде ні недуги, ні журби, ні зітхання. Помилуй мене, Господи, з великої Милости Твої, зглянься наді мною немічним, дай мені силу славити Тебе Єдиного і Милосердного з Отцем, Святим і Животворним Твоїх Духом нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Схожі статті

Буряк — пережиток минулого: робимо крашанки на Великдень 2025 яскравішими за рубін і гранат

Розповідаємо, як забути про старі методи декорування крашанок. Спробуйте цей прийом, і ви отримаєте не курячі яйця, а справжні рубіни, які так і хочеться викласти на святковий стіл.

Настільки красиві, що цокатись шкода: як зробити розкішні крашанки на Великдень 2025

Як ви думаєте, чи вийде у вас здивувати рідних розкішними крашанками на Великдень-2025? Розповідаємо, як наблизитися до цієї цілі максимально.

Розбавте це у воді – вийдуть сяючі крашанки: Великдень 2025 зустрінете з розкішшю

Є неймовірна кількість різних методів прикрашання крашанок, але таких яєць ви ще не бачили, адже схожі вони на зоряне небо. Як змусити їх сяяти?

Коли православні і католики святкуватимуть Великдень-2025: в цьому році буде одна дата на всіх

В 2025 році Великдень святкуватимуть рано. Його відзначатимуть в квітні і вперше за останнє десятиліття дата церковного заходу у православних і католиків співпадатиме.

У кого День ангела сьогодні: привітання та картинки для іменинників 9 лютого

В неділю, 9 лютого День ангела святкують Василь, Геннадій, Іван, Анна, Валентина та Галина. "Сенсація" підготувала щирі привітання для іменинників цього дня.

Що можна і не можна робити цього дня: коли українці святкуватимуть Великдень 2025

Кожного року українці в різні дати святкують Великдень, але завжди навесні - коли припадає свято 2025 року і яких традицій й звичаїв слід дотримуватись?