15 червня 2022: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити на день пам’яті святого Никифора, традиції

15 червня вшановує пам'ять святого Никифора, патріарха Царгородського. Чому його постать віряни знову згадують та чим важливо це свято для українців.

Постать святого Никифора ми вже згадували 26 березня цього року. Тоді православна церква відзначала день перенесення мощей церковника. Сьогодні, 15 червня, слід пригадати яким був насправді патріарх.

Православний святий
15 червня 2022: яке сьогодні свято

Відомо, що він жив за часів лихого правителя Лева Вірменина. Він відзначився особливою жорстокістю до християн, а ще тим, що нищив ікони. Святий Никифор до останнього боровся з єрессю, але цар заслав його на самотній острів. Та навіть там патріарх продовжував молитися та навіть займався будуванням.

15 червня вважається день, що приносить силу та наснагу людині. Працювати сьогодні дозволено, адже свято – не суворе. Проте, слід дотриматися однієї важливої традиції: не слід виливати воду на каміння та лихословити. В обох випадках ви лишаєте себе життєдайної енергії та робите себе вразливим для потойбічних сил.

Вранці перед сніданком прочитайте такі рядки (бажано разом з родиною):

Владико Вседержителю i Святий Царю, що всіх караєш, але не жебраків, зміцнюєш падаючих i піднімаєш повалених, печалі життя людського розвіюєш. Молимося Тобі, Боже наш, раба Твого хворого (ім’я) відвідай милістю твоєю, прости йому всякий гріх вільний або невільний. Так, Господи, твою цілющу силу з неба зійшли, торкнися тіла, погаси гарячку, Утамуй страждання і всяку таємну неміч. Будь лікарем рабу твоєму, підніми його з ліжка недуги і від ложа болю цілим і здоровим, дай йому бути Церкви твоєї слухняним і волі Твоєї виконавцем. Бо Тобі належить милувати і рятувати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Нагадаємо, що іменинниками сьогодні є: Дмитро, Іван, Костянтин, Олена, Марія, Никифор, Уляна.

 

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.