21 червня 2022: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити на день пам’яті святого Кирила, традиції

У церковному календарі є щонайменше два дні, які вшановують святого Кирила.Чоловік був вірним учнем Вчення Божого. Він ніс світло християнської науки та проповідував Слово Христове. Відомо, що багато єретиків він наставив на шлях істинний.

Ікона Святий апостол Яків, брат Господній
21 червня 2022: яке сьогодні свято

У цей день наші пращури багато молилися, намагалися не працювати після заходу сонця. Існує кілька прикмет на 21 червня, які можуть здатися химерними у сучасному світі:

  • Дощ зранку – багато риби буде восени;
  • Жайвір не прокинувся до сходу сонця – весь тиждень будуть вітри;
  • Небо затягнуло хмарами – Господь буде немилостивим до тих, хто не молився зранку.

Існує також версія, що святом 21 число цього місяця зробити не просто так, адже сьогодні – день літнього сонцестояння. У давній язичницькій традиції його ототожнювали з перехідним періодом та готувалися заздалегідь. Займалися у дохристиянські часи ворожінням та жертвоприношенням. Саме тому церковники намагалися витіснити про цей період пам’ять.

Радили захистити себе у цей день такою молитвою:

Владико Вседержителю i Святий Царю, що всіх караєш, але не жебраків, зміцнюєш падаючих i піднімаєш повалених, печалі життя людського розвіюєш. Молимося Тобі, Боже наш, раба Твого хворого (ім’я) відвідай милістю твоєю, прости йому всякий гріх вільний або невільний. Так, Господи, твою цілющу силу з неба зійшли, торкнися тіла, погаси гарячку, Утамуй страждання і всяку таємну неміч. Будь лікарем рабу твоєму, підніми його з ліжка недуги і від ложа болю цілим і здоровим, дай йому бути Церкви твоєї слухняним і волі Твоєї виконавцем. Бо Тобі належить милувати і рятувати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Нагадаємо, що сьогодні, 21 червня – другий день Петрового посту. Можна вживати у їжу рибу, олію.

 

Схожі новини