24 червня 2022: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити на день апостолів Вартоломея та Варнави

Апостоли Варнава та Варфоломій – одна з небагатьох церковних постатей, які особисто знали Ісуса Христа. Саме завдяки йому майбутні учні Сина Божого увібрали у себе всю мудрість віри та отримали наснагу нести її у маси.

24 червня 2022: яке сьогодні свято

Варфоломій був одним з 12 чоловік, наближених до дитини Господньої. Після Воскресіння Господнього проповідував в Індії та переклав там місцевою мовою Євангеліє от Матвія. Варнава ж – апостол від 70-ти. Виховувався разом із святим Павлом в Єрусалимі. Обидва учні Христових зазнали мученицької смерті від рук язичників та юдеїв.

Втім, 24 червня вважається днем стійкості розуму, вірності своїм ідеалам та неймовірної відданості.

Вважається, що сьогодні активізується нечисть у лісах. Саме тому, всі збиральницькі походи туди обмежувалися. Не бажано пускати з дому діток, адже вважалося, що лукавий може заманити їх на хибну стежку. Хоча й працювати 24-го числа не заборонено, проте, не слід. планувати нових справ – вони приречені на провал.

Наші пращури традиційно молилися за захист від недугів та прибирали помешкання. Читали вранці таку молитву:

Владико Вседержителю i Святий Царю, що всіх караєш, але не жебраків, зміцнюєш падаючих i піднімаєш повалених, печалі життя людського розвіюєш. Молимося Тобі, Боже наш, раба Твого хворого (ім’я) відвідай милістю твоєю, прости йому всякий гріх вільний або невільний. Так, Господи, твою цілющу силу з неба зійшли, торкнися тіла, погаси гарячку, Утамуй страждання і всяку таємну неміч. Будь лікарем рабу твоєму, підніми його з ліжка недуги і від ложа болю цілим і здоровим, дай йому бути Церкви твоєї слухняним і волі Твоєї виконавцем. Бо Тобі належить милувати і рятувати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Нагадаємо, що 24.06 іменини святкують: Варнава, Варфоломій, Вассіан, Єфрем, Кіндій, Марія, Феопент.

Схожі новини