Церковне свято 21 липня: що можна і не можна робити на Прокопів день — традиції, прикмети, іменинники

Церковне свято 21 липня називається "Прокопів день", хоча й багато років його з нашої традиції витісняли вшануванням Казанської Божої Матері.

Церковне свято 21 липня є дуже цікавим з точки зору історії і традицій. Українці здавна відзначали Прокопів день або Жнива. Проте, з 18 сторіччя, з часів початку русифікації, його поступово почали витісняти з нашої традиції. Так, як автентичний Київський патріархат намагалися трансформувати у підпорядника московського, то і на цю дату призначили вшанування ікони Казанської Божої Матері.

Церковне свято 21 липня: що можна і не можна робити

Тим не менш, до нас все одно крізь морок часу дійшли наші українські традиції на свято 21 липня.

Не радили сьогодні багато працювати, особливо займатися пранням. Пращури, які приводили до ладу свої речі у річці, вважали, що на Прокопія можна змити всю вдачу. Також утримувалися від застіль та алкогольних напоїв. Не сварилися, бо лихе слово могло зурочити близьку людину.

На православне свято 21 липня вже можна було починати збирати пшеницю. Перший стиглий колосок затикали за пояс, адже вірили, що він подарує здоров’я тілу та позбавить від болю у спині.

Церковне свято 21 липня: що можна і не можна робити

Як правильно молитися на церковне свято 21 липня?

Традиційно на Прокопів день читали рядки за гарне самопочуття та легку долю. Молитву промовляли тричі, а в кінці голосно говорили “Амінь”:

Владико Вседержителю i Святий Царю, що всіх караєш, але не жебраків, зміцнюєш падаючих i піднімаєш повалених, печалі життя людського розвіюєш. Молимося Тобі, Боже наш, раба Твого хворого (ім’я) відвідай милістю твоєю, прости йому всякий гріх вільний або невільний. Так, Господи, твою цілющу силу з неба зійшли, торкнися тіла, погаси гарячку, Утамуй страждання і всяку таємну неміч. Будь лікарем рабу твоєму, підніми його з ліжка недуги і від ложа болю цілим і здоровим, дай йому бути Церкви твоєї слухняним і волі Твоєї виконавцем. Бо Тобі належить милувати і рятувати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Нагадаємо, що на церковне свято 21 липня багато вірян відзначають свій День Ангела. Сьогодні іменини в Андрія, Віктора, Данила, Дмитра, Прокопія, а також Ростислава.

Схожі статті

Коли і як святкують Різдво в Україні 2023-2024: основні дати за старим і новим календарем, традиції

Розповідаємо, коли святкують Різдво у 2023 році в Україні, які існують різдвяні традиції, заборони. Також дізнаєтеся, коли Різдво перенесли на 7 січня, про страви на Святвечір та інші цікаві факти.

10 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олена Кравець та Ілона Гвоздьова приймають вітання

Іменини – особливий день для кожного вірянина та людей, які святкують своє свято за правилами та традиціями. Дізнаємося, хто 10 серпня може приймати вітання та подякувати ангелу-охоронцю за свій захист.

7 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олександр Пікалов та Анна Кошмал приймають вітання

Церковний календар підкаже, як назвати дитину, яка народилася в певний день, адже, якщо дати малюку ім'я зі списку іменинників, то тоді вірилося, що він матиме ще більший захист з небес.

6 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Анатолій Анатоліч та Христина Соловій приймають вітання

Існує достатня кількість людей, які не беруть до уваги правила святкування Дня ангела, а отже по-справжньому не зможуть провести своє свято за всіма церковними обрядами.

5 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Андрій Данилко та Віталій Козловський приймають вітання

У сучасних реаліях багатьом громадянам здається свято День ангела не дуже важливим у їхньому житті, однак не варто забувати про нього, адже так ви маєте змогу попросити в ангела-охоронця про ще більший захист.

4 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олексій Потапенко та Марія Єфросиніна приймають вітання

День ангела – світле християнське свято, яке кожного дня мають представники різних імен, що відзначається в день пам'яті святого, чиє ім'я носить людина.