Церковне свято 5 серпня: що можна і не можна робити на день Почаївської ікони Божої Матері — традиції

Церковне свято 5 серпня — визначне для нашої країни, адже сьогодні вшановується наша Почаївська ікона Божої Матері. Як правильно відзначати цей день, на які прикмети звернути увагу? Про все це ви дізнаєтеся у матеріалі.

Церковне свято 5 серпня завжди шанувалося у нашому краї. Історія його бере свій початок у 14 столітті. У Почаївській печері переховувалися два ченці. Одного разу до них зійшла Пречиста, оперезана вогнем. На камені, де була Богородиця, лишився відбиток її стопи, який наповнювався водою. Ікона же з’явилася у 16 сторіччі та була берегинею і патроном наших людей.

Церковне свято 5 серпня: що можна і не можна

Взагалі в українській традиції Богородиці відводилося особливе місце. Вона здавна була покровителькою наших козаків, до неї зверталися у будь-якій потребі. Загалом вчені просліджують, що таке шанобливе ставлення до Матері Божої сформувало у суспільстві і поважне ставлення до жінки.

Сьогодні не слід ходити самим до лісу, сваритися та викидати старі речі, аби не наврочити себе злиднями.

Церковне свято 5 серпня: як правильно молитися

Церковне свято 5 серпня: що можна і не можна

У цей день варто просити про захист від ворогів та про надання сил. Це пов’язано з традицією збирання врожаю. Перед будь-якою роботою на православне свято 5 серпня слід помолитися. Читали з давніх-давен такі рядки:

До Тебе, о Богомати, молитовно звертаємося ми, грішні, згадуючи Твої чудеса, явлені у святій Почаївській лаврі, і за свої уболіваючи гріхи. Знаємо, Владичице, знаємо, що не подобає нам, грішним, чого-небудь просити, тільки того, щоб Праведний Суддя беззаконня наші простив. Усе бо, що ми в житті перетерпіли, скорботи, і недолю, і хвороби, як плоди наших беззаконь, виросли нам; Бог попустив це для нашого виправлення. Тому все це істиною і судом Своїм навів Господь на грішних рабів Своїх, що в печалях своїх до заступництва Твого, Пречиста, вдаються і з розчуленим серцем до Тебе взивають так: гріхів і беззаконь наших, Блага, не пом’яни, але піднеси пречисті руки Твої до Сина Твого і Бога, щоб Він простив нам вчинене нами, щоб за незчисленні наші невиконання обіцяння лиця Свого від рабів Своїх не відвернув і щоб благодаті Твоєї, яка допомагає нам у спасінні, від душ наших не відняв. Так, Владичице, будь спасінню нашому заступницею і слабкодухістю нашою не погордуй, зглянься на стогони наші, що в бідах і скорботах наших перед чудотворним Твоїм образом возносимо. Просвіти зворушливими помислами розум наш, віру нашу укріпи, надію утверди, дар найсолодшої любові сподоби прийняти. Цими ж, Пречиста, даруваннями, а не хворобами і скорботами, життя наше до спасіння приводиться, але від зневіри і відчаю душі наші охорони, позбав нас, слабких, від бід, що надходять на нас, і недолі, і наклепів людських, і нестерпних хвороб. Даруй мир і благоденство Україні нашій заступництвом Твоїм, Владичице, утверди православну віру в країні нашій і в усьому світі. Церкву апостольську і соборну на приниження не віддай, устави святих отців навіки непохитними збережи і всіх, хто до Тебе вдається, від рову згубного спаси. Ще ж і єрессю зваблених братів наших або тих, що спасительну віру у гріховних пристрастях згубили, знову до істинної віри і покаяння наверни, щоб, разом з нами Твоєму чудотворному образу поклоняючись, Твоє заступництво сповідували. Сподоби ж нас, Пречиста Владичице Богородице, ще в цьому житті перемогу істини Твоїм заступництвом побачити, сподоби нас благодатну радість раніше нашої кончини сприйняти, як у давнині насельників почаївських Твоїм явленням переможцями і просвітителями агарян показала Ти, щоб усі ми, вдячним серцем разом з ангелами, і пророками, і апостолами, і з усіма святими Твоє милосердя прославляючи, віддавали славу, честь і поклоніння в Тройці славивому Богу, Отцю, і Сину, і Святому Духу, навіки-віків. Амінь.

Нагадаємо, що на церковне свято 5 серпня можна вітати з Днем Ангела таких своїх знайомих: Андрія, Ганну, Віталія, Михайла, Трохима, Федіра.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини