17 вересня: яке сьогодні народне свято і що заборонено робити за прикметами

17 вересня: яке сьогодні народне свято та які діють заборони? Церковний календар запрошує нас вшанувати пам'ять священномученика Вавили, єпископа Антіохії.

Свято 17 вересня не урочиста подія, а день пам’яті священнослужителя та мученика Вавили, якій провів своє життя у молитвах та вірі у Господа всемогутнього. Святий жив у 3 сторіччі, коли гоніння християн були скрізь. За своє віросповідання Вавила був заарештований. Йому пропонували свободу, якщо він зречеться Христа та вклониться язичницьким богам. Але мученик цього не зробив, за що був страчений у страшних муках.

17 вересня: яке сьогодні народне свято та що заборонено робити

17 вересня: яке сьогодні народне свято

У давнину вважалось, що 17 вересня вогонь набуває магічної сили, тому заборонено розпалювати багаття, запалювати свічки та взагалі уникати будь-якого контакту з відкритим вогнем. Не рекомендується цього дня починати важливі справи, домовлятися про щось, а також не варто сваритися з близькими людьми. Щоб не накликати бідність у свій дім, не можна цього дня давати милостиню.

Прикмети та народні традиції на свято 17 вересня

17 вересня: яке сьогодні народне свято

Здавна наші пращури у цей день знали, що потрібно стежити за природою, аби знати, як завершиться осінь. Століттями знали ряд прикмет, які сьогодні діють:

  • Якщо 17 вересня йде проливний дощ, далі осінь буде сухою та теплою.
  • Якщо великий врожай горіхів — чекай сніжної та морозної зими.
  • Холодна зима чекає, якщо багато горобини на деревах.

17 вересня ще називали Цибулевим днем, бо у селах збирали останній врожай цибулі. Господині подавали на стіл страви з вересневого врожаю: овочеві салати з цибулею, цибулевий суп, смажену цибулю з хлібом та інше.

Земля віддає останні врожаї та готується до зимового відпочинку. Буде доречним подякувати Господу за дари, які принесла його земля та щедрий врожай.

Нагадаємо, що у свято 17 вересня слід привітати з днем Ангела людей з іменами: Василь, Григорій, Іван, Митрофан, Михайло, Мойсей, Микола, Олександр, Олена, Павло, Петро, Степан, Федір та Юліан.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.