Церковне свято 3 листопада 2022 року: що можна і не можна робити на День святого Іларіона, традиції, прикмети

Церковне свято 3 листопада 2022 року познайомить нас з історією святого Іларіона, чия пам'ять шанується сьогодні. На які прикмети слід звернути увагу, щоб передбачити погодні зміни?

Яке свято в Україні сьогодні відзначає православна церква? 3 листопада 2022 року шанується пам’ять пророка Іларіона Великого. Він був палестинцем та жив у 3-4 сторіччі. Вважають, що саме Іларіон заснував у Палестині перші монастирі. Протягом свого життя він був вірним Богу служителем та багато проповідував, аби відвести людей від ідолопоклонництва.

Церковне свято 3 листопада 2022 року: що можна і не можна робити?

Церковне свято 3 листопада 2022 року: що можна і не можна робити

Традиційною стравою цього дня вважався гарбуз. Господині робили з нього каші, пекли пироги з гарбузово-сирною начинкою, або запікали у печі та подавали з медом. Ночі вже ставали холодними, тому потрібно було ретельно втеплюватися на зиму. Рукодільниці шили ковдри та в’язали теплі накидки, які врятують у холодні вечори. Господарі займались облагороджуванням двору перед зимою та доводили до кінця хатні справи. Аби не хворіти взимку, люди робили настоянки та розтирки на цілющих рослинах. Суворих заборон день Іларіона не має, але щоб уникнути негараздів, варто дотримуватись деяких порад:

  • Не можна нічого підіймати на дорозі, а особливо, на перехресті. Чужа річ може передати вам нещастя.
  • Не слід сьогодні переїздити та вирушати кудись у подорож.
  • Заборонено говорити погане про людей, бо всі слова можуть передатися вам назад.

Церковне свято 3 листопада 2022 року: прикмети на погоду

Церковне свято 3 листопада 2022 року: що можна і не можна робити
  • Якщо Іларіонів день безхмарний та сонячний, слід чекати різкого похолодання.
  • Якщо сніг випав сьогодні — наступного року буде щедрий врожай.
  • Теплий вітер сьогодні принесе довготривале потепління.
  • Погода тиха та безвітряна — прихід зими затримається.

Нагадаємо, що 3 листопада 2022 року окрім Іларіонового дня відзначають день Ангела люди з іменами: Іларіон, Іван, Сократ, Федот, Анатолій, Олександр, Павло, Анна та Єлизавета.

Схожі статті

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.

10 квітня 2024: церковне свято сьогодні, чому не можна користуватися гострими предметами та хороші прикмети

Яке свято 10 квітня 2024 року? У нашому матеріалі ви можете дізнатися, що це за день за церковним календарем, а також дізнатися, які прикмети, заборони та традиції існують на цей день.

9 квітня: церковне свято сьогодні, кого вшановують, з чим бути обережним цього дня – не проливайте воду

Щоб дізнатися, яке церковне свято 9 квітня, ознайомтеся з нашою статтею. Чого не варто робити в цей день, чого уникати, а що навпаки приверне в майбутньому удачу?

Яке церковне свято 7 квітня 2024 року: День ангела, прикмети, традиції і що не можна робити в цей день

Церковне свято 7 квітня 2024 року можна дізнатися в нашому матеріалі. Що можна робити в цей день, і чого робити категорично не варто, повір'я та забобони.