Церковне свято 9 листопада 2022 року: що можна і не можна робити на День пам’яті Нестора Літописця, традиції

Яке церковне свято відзначається 9 листопада 2022 року? В Україні православна церква шанує пам'ять преподобного Нестора Літописця. Чим прославився святий та які традиції супроводжували свято вже не одне сторіччя?

9 листопада 2022 року українці відзначають важливе релігійне свято — день пам’яті Нестора Літописця. Святий був письменником при Києво-Печерській лаврі, куди прийшов ще у 17 років. Він був вірним служителем, який відмовився від усього мирського та вів скромне, богобоязливе життя. Найвідомішою роботою преподобного було літописання під назвою “Повість минулих літ”. Святий помер у 12 сторіччі, доживши до глибокої старості.

Церковне свято 9 листопада 2022 року: що можна і не можна робити?

Церковне свято 9 листопада 2022 року: що можна і не можна робити

У стародавні часи існувало правило, що всі обіцянки, які були дані 9 листопада чи раніше, обов’язково повинні бути виконані до наступного ранку. Якщо людина була не впевнена, що зможе дотриматися даного слова, було краще промовчати. Ті, хто нехтував виконанням обіцянок могли накликати лихо на себе і свою родину. Оскільки 10 листопада прийде свято Параскеви, було повір’я, що в ніч з 9 листопада вона виконає будь-яке бажання для тих, хто зміг дотриматися даного раніше слова. Сьогодні було заборонено:

  • Ходити у гості. Вважалося, якщо ходити до чужого дому на Несторове свято, можна винести щастя зі свого.
  • Не можна перевантажуватися фізичною роботою.
  • Слід утриматися від міцних алкогольних напоїв, жирної та смаженої їжі.
  • Заборонено сьогодні сваритися з рідними, бо можна не налагодити з ними стосунки до самого Різдва.

Церковне свято 9 листопада 2022 року: прикмети на погоду

Церковне свято 9 листопада 2022 року: що можна і не можна робити
  • Іній зранку на деревах — слід очікувати сильних морозів.
  • Якщо вранці туман стелиться — тепла погода ще затримається.
  • Сильний та поривчастий вітер швидко принесе опади.

Нагадаємо, що у церковне свято 9 листопада свої іменини відзначають: Іван, Марк, Нестор, Опанас, Микола, Андрій, Сергій, Степан та Максим.

Схожі статті

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.

10 квітня 2024: церковне свято сьогодні, чому не можна користуватися гострими предметами та хороші прикмети

Яке свято 10 квітня 2024 року? У нашому матеріалі ви можете дізнатися, що це за день за церковним календарем, а також дізнатися, які прикмети, заборони та традиції існують на цей день.

9 квітня: церковне свято сьогодні, кого вшановують, з чим бути обережним цього дня – не проливайте воду

Щоб дізнатися, яке церковне свято 9 квітня, ознайомтеся з нашою статтею. Чого не варто робити в цей день, чого уникати, а що навпаки приверне в майбутньому удачу?

Яке церковне свято 7 квітня 2024 року: День ангела, прикмети, традиції і що не можна робити в цей день

Церковне свято 7 квітня 2024 року можна дізнатися в нашому матеріалі. Що можна робити в цей день, і чого робити категорично не варто, повір'я та забобони.