Церковне свято 13 листопада 2022 року: що можна і не можна робити на День преподобних Спиридона та Никодима

Яке церковне свято відзначається 13 листопада 2022 року? Віряни шанують пам'ять преподобних Спиридона та Никодима, які відмовилися від мирського життя заради служіння Всевишньому. Дізнайтеся, як вшанувати пам'ять святих. 

Що відомо про церковне 13 листопада 2022 року? В Україні сьогодні православна церква вшановує пам’ять преподобних Никодима та Спиридона, які жили у 12 сторіччі та були сподвижниками. Збереглися відомості, що святі проживали у печерах нині відомої Києво-Печерської лаври та займалися тим, що протягом майже 30 років поспіль випікали просфори — хліб, який використовується під час богослужінь. Святі повністю відмовилися від мирського життя, служили Господу, щоденно молилися та вивчали Біблію.

Церковне свято 13 листопада 2022 року: що можна і не можна робити?

Церковне свято 13 листопада 2022 року: що можна і не можна робити

Наші пращури вважали Никодима преподобного захисником від пожеж та молилися святому про захист своєї оселі від нещастя. Сьогодні день вважався благоприємним для полювання та рибництва. Існувала прикмета, що першу спійману здобич потрібно продати, а гроші пожертвувати у храм. Тоді вся сім’я проживе зиму у достатку та не зазнає скрути. Традиційною стравою сьогодні біла курка. Господині готували страви з курячого м’яса: бульйони, запечену птицю з овочами, смажені крильця та багато іншого, щоб пригостити родину ввечері.

Сьогодні не можна займатися обрядами, гадати та ходити до чаклунів.

Спілкуватися з незнайомцями та ділитися особистими речами з малознайомими людьми. Заборонено ламати дерева та розпалювати багаття.

Церковне свято 13 листопада: прикмети на погоду

Свято-преображенський собор
Церковне свято 13 листопада 2022 року: що можна і не можна робити
  • Птахи почали співати до світанку — слід очікувати холодів.
  • Сонячна погода сьогодні передбачає скорий прихід морозів.
  • Похмура погода та дрібний дощ обіцяють, що дощі затримаються надовго.

Нагадаємо, що на церковне свято 13 листопада 2022 року день Ангела відзначають люди з іменами: Іван, Микола, Олександр, Роман, Степан, Сергій, Петро, Федір та Василь.

ЧИТАЙ ТАКОЖ:
Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Сенсація

Схожі статті

Буряк — пережиток минулого: робимо крашанки на Великдень 2025 яскравішими за рубін і гранат

Розповідаємо, як забути про старі методи декорування крашанок. Спробуйте цей прийом, і ви отримаєте не курячі яйця, а справжні рубіни, які так і хочеться викласти на святковий стіл.

Настільки красиві, що цокатись шкода: як зробити розкішні крашанки на Великдень 2025

Як ви думаєте, чи вийде у вас здивувати рідних розкішними крашанками на Великдень-2025? Розповідаємо, як наблизитися до цієї цілі максимально.

Розбавте це у воді – вийдуть сяючі крашанки: Великдень 2025 зустрінете з розкішшю

Є неймовірна кількість різних методів прикрашання крашанок, але таких яєць ви ще не бачили, адже схожі вони на зоряне небо. Як змусити їх сяяти?

Коли православні і католики святкуватимуть Великдень-2025: в цьому році буде одна дата на всіх

В 2025 році Великдень святкуватимуть рано. Його відзначатимуть в квітні і вперше за останнє десятиліття дата церковного заходу у православних і католиків співпадатиме.

У кого День ангела сьогодні: привітання та картинки для іменинників 9 лютого

В неділю, 9 лютого День ангела святкують Василь, Геннадій, Іван, Анна, Валентина та Галина. "Сенсація" підготувала щирі привітання для іменинників цього дня.

Що можна і не можна робити цього дня: коли українці святкуватимуть Великдень 2025

Кожного року українці в різні дати святкують Великдень, але завжди навесні - коли припадає свято 2025 року і яких традицій й звичаїв слід дотримуватись?