Церковне свято 24 листопада 2022 року: що можна і не можна робити в день пам’яті преподобного Федора Студіта

24 листопада православні християни шанують преподобного Федора Студіта, проповідника та іконоборця, що жив у VIII-IX століттях.

Церковне свято 24 листопада 2022 року

Він народився у Візантійському Константинополі в родині заможного можновладця. Мати наполягла, щоб він отримав гідну освіту, після чого одружився на благочестивій дівчині Анні.
Він тісно спілкувався зі своїм дядьком Платоном Студійським, який був монахом Саккудіонського монастиря, та перейняв його світогляд. У 22 роки Федір вирішив прийняти постриг та стати монахом. Його дружина Анна також пішла на такий же крок, натхненна чоловіком. Федора знають як проповідника, який відмовився від багатства, щоб вести аскетичний спосіб життя.

Церковне свято 24 листопада 2022 року: що можна і не можна робити?

В цей день за народними традиціями приходить зима. Дні і ночі стають холоднішими, земля промерзає. 24 листопада краще провести вдома, в теплі біля печі та їсти гарячі страви пити чай, заварений на ягодах і травах.

Цього дня неможна їсти з тарілок із тріщинами — станеться лихо. Не варто дарувати рушники — накликаєш хворобу. Не рекомендується багато говорити та сваритися, злословити. Не можна голосно сміятися у чужому домі — загубиш там щастя. Заборонено багато їсти.
Не можна одружуватися в цей день — шлюб буде нещасливим.

Церковне свято 24 листопада 2022 року: прикмети на погоду

Церковне свято 24 листопада 2022 року: прикмети на погоду

Волога погода — буде тепло до 4 грудня.
Холодний день — до морозної зими.
Теплий день — буде рання весна.
Багато зірок на небі — буде щедрий врожай грибів та ягід влітку.

Нагадаємо, церковне свято 24 листопада припадає на іменини Віктора, Максима, Вікентія, Євгена, Федора.

Схожі новини