15 лютого: яке сьогодні свято у православному календарі, що можна і не можна робити, молитва дня

15 лютого більше відоме у православному календарі як Стрітення Господнє. Саме цей день насичений по-особливому багатьма звичаями та традиціями від наших предків.

Яке сьогодні свято? П’ятнадцятого лютого віряни відзначають важливе для православного календаря свято – це Стрітення Господнє. Відомо, що це свято християни святкують упродовж аж дев’ятнадцяти століть нашої ери – усе почалося з четвертого століття і триває аж до нині.

Перше відзначення цього дня було в Єрусалимі, на той момент Стрітення мало абсолютно інше найменування – Сороковий день після Боговиявлення. Здавна наші предки робили урочистою і літургію, і процесію.

Приблизно у шостому столітті Стрітення взагалі набуло особливого характеру – цей день відзначали як один із найголовніших за цілий календарний рік.

Чого не рекомендують робити 15 лютого?

Здавна п’ятнадцятого лютого старалися уникали роботи, яка приносить гроші. Приймалася лише та праця, яка щиро допомагає та робить добро для інших.

П’ятнадцятого лютого також не можна робити чогось домашнього: особливл не радять шити або вишивати.

С
Старайтеся не вишивати в цей день

У Стрітення не можна вживати лайливих слів.

Які прикмети існують на п’ятнадцяте лютого?

Якщо сьогодні відлига – значить весна буде теплою.

Якщо п’ятнадцятого лютого стало холодніше – весна буде холодною.

Якщо сьогодні ясно та тихо – чекайте на хороший урожай.

Якщо бачите, як капає зі стріх вода, знайте: пшениця цьогоріч вродить так, як треба.

У цей день варто сходити до церкви, посвятити свічки та навіть водичку. Освячену воду потрібно оберігати та пити на випадок хіба що якоїсь хвооби. Здавна вважали, що ця освячена вода буде наделена якоюсь особливою силою.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.