22 лютого 2023: яке сьогодні свято у православному календарі, що можна і не можна робити, молитва дня

Двадцять друге лютого здавна було відоме у православному календарі під назвою дня вшанування пам'яті Никифора або ж іще як просто Никифорів день.

Яке сьогодні свято? Двадцять друге лютого відоме серед вірян, зокрема прописане у православному календарі, як подвійне свято – сьогодні вшановують пам’ять одразу двох святих: Панкратія Печерського та Никифора Антіохійського. Ці двоє були істинним прикладом справжніх поширювачів засад християнства та Слова Божого. Вони були наділені неабиякими здібностями, які рятували людей у скрутні часи. Саме тому преподобним відведений окремий день пам’яті. У народі двадцять друге лютого має ще свою назву, більш просту – День Панкратія або/і Никифорів день.

Окрім таких серйозних назв, наші предки ще називали цей день Лаптєвим. Чому? Відповідь дуже просто: саме двадцять другого лютого, раз на цілий рік, раніше було заведено займатися плетінням лаптів, які могли служити до наступного двадцять другого лютого.

22 лютого є свої заборони: чого не робити, аби не накликати біди?

Сьогодні не варто говорити жінкам компліменти, адже вони можуть втрати свою красу.

Не варто двадцять другого лютого хвалити маленьких дітей, аби ті не почали лінуватися.

Сьогодні утримайтесь від похвали у сторону дітей
Сьогодні утримайтесь від похвали у сторону дітей

Сьогодні саме той день, коли ліпше уникати грошей. Звісно, йдеться про чужі. Якщо раптом на дорозі лежатимуть гроші, краще їх не піднімати. Вони не принесуть вам абсолютно нічого доброго, а от біду – запросто.

Двадцять другого лютого існують особливі прикмети, які помітили наші предки

Уважно спостерігайте за погодою двадцять другого лютого і шість днів після цього дня – наскільки холодними будуть ці дні, таким і буде березень-місяць.

Якщо сьогодні стало тепліше, ніж було, то скоро будуть морози, при чому – сильні.

Якщо гілки дерев погнулися під снігом – до хорошого врожаю.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.