16 грудня 2020 – яке сьогодні свято, що можна та чого не можна робити в цей день

16 грудня — 350-й день року за григоріанським календарем, до кінця року залишилося 15 днів.

Цього дня іменини відзначають: Андрій, Георгій, Іван, Микола, Єгор, Сава, Федір, Аліса та Ксенія.

За церковним календарем православні християни 16 грудня вшановують пам’ять Івана Мовчуна. Про нього достеменно відомо, що Іоанн змалечку вивчав Святе Писання та вчився молитися Богові.

Після смерті батьків чоловік весь свій спадок роздав нужденним та підтримував будівництво храмів. Сам же Іоанн вирішив присвятити все життя служінню Богові й пішов у монастир, де провів майже 10 років.

Згодом доля направила його до Єрусалима, де Святий прийняв обітницю мовчання і на 9 років оселився в пустелі, де з їжі були лише трави.

За легендою, за своє служіння Іоанн отримав від Бога дар зцілення і після цього постійно допомагав хворим.

Люди вірили, що 16 грудня мовчання сприятливо позначиться на подальшому житті та позбавить людину від негараздів. Тож цього дня закликали обережно ставитися до своїх слів і частіше мовчати.

Іван Мовчальник
Іван Мовчальник

Оскільки 16 грудня вшановують день Івана Мовчальника, то всі вірування та заборони цього дня стосувалися будь-якого способу спілкування.

Наприклад, пращури вірили, якщо цього дня мовчати, то весь наступний рік людина буде красномовною.

Також вірили, що на Івана Мовчуна не можна було сваритися. А ті, хто порушував заборону, весь наступний рік жили у незгоді.

На Івана Мовчальника, 16 грудня, селяни, закінчивши всі домашні справи, намагалися раніше лягти спати. Вони не хотіли сидіти у темній хаті, оскільки боялися приходу нечистої сили. А її уявляли у вигляді чорної корови.

Люди особливо вірили, що у час з 00:00 до 03:00 години ранку особливо активізується вся нечиста сила, яка зникає зі співом перших півнів.

Також пращури були впевнені, що цього дня не можна лінуватися і уникати будь-якої роботи.

Традиції та заборони на Івана Мовчальника
Традиції та заборони на Івана Мовчальника

А от багато говорити, писати та думати лише про матеріальні блага суворо заборонялося.

Так само, як всі попередні дні, цього дня спостерігали за всім, що оточувало людей. Зокрема, звертали увагу на небо, кількість опадів та поведінку птахів.

Пращури помітили, якщо цього дня мало снігу або він падає на талу землю, готувалися до неврожаю наступного року.

Якщо ж зірки вночі яскраво світили, то слід було готуватися до віхоли, а якщо на 16 грудня припадала зміна Місяця, знали, що день буде теплим.

При цьому, якщо у печі сильно тріщали дрова, то це віщувало морози. А от спів снігурів 16 грудня віщував відлигу.

Схожі статті

Коли і як святкують Різдво в Україні 2023-2024: основні дати за старим і новим календарем, традиції

Розповідаємо, коли святкують Різдво у 2023 році в Україні, які існують різдвяні традиції, заборони. Також дізнаєтеся, коли Різдво перенесли на 7 січня, про страви на Святвечір та інші цікаві факти.

10 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олена Кравець та Ілона Гвоздьова приймають вітання

Іменини – особливий день для кожного вірянина та людей, які святкують своє свято за правилами та традиціями. Дізнаємося, хто 10 серпня може приймати вітання та подякувати ангелу-охоронцю за свій захист.

7 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олександр Пікалов та Анна Кошмал приймають вітання

Церковний календар підкаже, як назвати дитину, яка народилася в певний день, адже, якщо дати малюку ім'я зі списку іменинників, то тоді вірилося, що він матиме ще більший захист з небес.

6 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Анатолій Анатоліч та Христина Соловій приймають вітання

Існує достатня кількість людей, які не беруть до уваги правила святкування Дня ангела, а отже по-справжньому не зможуть провести своє свято за всіма церковними обрядами.

5 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Андрій Данилко та Віталій Козловський приймають вітання

У сучасних реаліях багатьом громадянам здається свято День ангела не дуже важливим у їхньому житті, однак не варто забувати про нього, адже так ви маєте змогу попросити в ангела-охоронця про ще більший захист.

4 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олексій Потапенко та Марія Єфросиніна приймають вітання

День ангела – світле християнське свято, яке кожного дня мають представники різних імен, що відзначається в день пам'яті святого, чиє ім'я носить людина.