20 грудня 2020 – яке сьогодні свято, що можна та чого не можна робити в цей день

Цього дня православні християни підбивали підсумки року, що йде і готувалися до найважливішого свята - Різдва.

20 грудня — 354-й день року за григоріанським календарем, до кінця року залишилося 11 днів.

Цього дня іменини відзначають: Лев, Антон, Григорій, Іван, Ігнатій, Михайло, Павло та Сергій

Цього дня православна церква вшановує пам’ять Міланського єпископа і проповідника Амвросія Медіоланського, який жив у IV столітті. Цей святий належить до четвірки великих латинських вчителів церкви. Саме Амвросій Медіоланський навернув до християнства блаженних Августина та Анфісу Римську.

Єпископ був настільки впливовю людиною, що до нього у політичних питаннях звертався за порадою сам Феодосій Великий, останній імператор Римської імперії.

20 грудня дівчата, за віруваннями, мали готувати вбрання на майбутнє. Але перед тим, як почати його шити вони читали спеціальну молитву: «Наперед стібка – Богу молись, наперед шиття – Бога слав».

Цього дня існував ряд заборон. Звісно, як і на будь-яке свято, цього дня не можна було лаятися та лихословити. Також не радили 20 грудня зустрічатися з неприємними людьми.

А ще під забороною були посиденьки та братчини. Це тривало аж до 6 січня. З цього дня у православних християн починався строгий Різдвяний піст, який тривав до свята. Крім того, цього дня православні християни починали активно готуватися до Різдва, адже тоді будь-яке свято відзначали набагато багатше, ніж зараз.

Амвросій Медіоланський. Різдвяний піст
Амвросій Медіоланський. Різдвяний піст

Крім того, 20 грудня був символом кінця і в цей день ніби підводили фінальну риску під старим роком.

Цього дня особливу увагу приділяли прикметам. Зокрема вірили, якщо цього дня пішов щільний і мокрий сніг, то слід очікувати вологого літа. А от якщо сніг йде сухий, то таким самим буде й літо.

Також дивилися на сонце. Пращури відмічали, якщо сонце цього дня постійно ховається у тумані, то знали, що наближається завірюха. А от якщо сонце цього дня не показується з-за хмар, то це було вірною ознакою, що треба готувалися до снігопаду.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.