Деруни будуть ідеальні: як зберегти картоплю до весни в квартирі, щоб вона не проростала – дієві поради

Для того, щоб картопля зберігалась довго, не проростала і не псувалась, потрібно обрати для неї правильне місце, варіанти можуть бути різні, льох, балкон, темні шкафчики та інше розташування. Головним чинником є правильна температура. А тепер розкладаємо інформацію по поличках.

Зберігання картоплі у квартирі або в домі

Як зберегти картоплю в квартирі
Як зберегти картоплю в квартирі

Чудово, якщо у вашій квартирі чи будинку є засклений балкон, але комора також гарний варіант. Якщо у вас маленька, сучасна квартира, відмінно підійдуть темні шкафчики. Єдине побажання – у прохолодному та темному місці.

Для такого зберігання необхідно розмістити картоплю в ящик, який пропускає повітря, мішок-сітку або у звичайний мішок. Картоплі для гарного зберігання необхідне повітря, але не надто холодні і не тепле. Також, зауважимо, що хоча б раз на місяць потрібно перебирати картоплю. А якщо ви розумієте, що рівень вологи у приміщенні змінюється, покладіть серед картоплі буряк, він допоможе прибрати зайву вологу та довше зберігати картоплю без ростків.

Як зберігати картоплю у льоху?

Як зберегти картоплю у льоху
Як зберегти картоплю у льоху

Якщо ви маєте льох – це ідеальне місце для правильного зберігання картоплі. Слід лише знати одну деталь – не розкладайте там картоплю раніше ніж через 3 тижні після того, як вона була викопана. Для такого способу зберігання чудово підійде сітка або  ґратчастий ящик. Це потрібно для того, щоб картопля не проростала та отримувала достатню кількість повітря. До того ж нічим накривати картоплю категорично не рекомендується, бо вона швидко зіпсується від надлишку тепла.

Що робити, якщо картопля проростає?

Що робити, якщо картопля проростає
Що робити, якщо картопля проростає

Для довгострокового зберігання підходять тільки середньостиглі та пізньостиглі сорти картоплі, тому, якщо ви купуєте картоплю в магазині чи на ринку, обов’язково запитайте, з яким сортом маєте справу, бо в іншому випадку, картопля швидко проросте. Є такі сорти, які дають ростки попри умови зберігання. Для того, щоб запобігти появі ростків, рекомендується тримати температуру в приміщенні, де зберігається картопля, не нижче -5 градусів і не вище 5-7 градусів, а вологість була на рівні 70-80%. А для нормального рівня вологи, не забувайте про буряк, як ми вже розповідали.

Популярне зараз

Схожі новини