Інгредієнти:
Для заварного тіста:
- Масло вершкове – 80 г
- Молоко – 100 мл
- Вода – 100 мл
- Яйця С1 – 6 шт.
- Борошно – 120 г (1 склянка місткістю 200 мл)
- Сіль – 1 щіпка
Для крему:
- Масло вершкове 82% (розм’якшене) – 160 г
- Молоко – 500 мл
- Яйця С1 – 2 шт.
- Цукор – 150 г
- Крохмаль кукурудзяний – 50 г
- Ванільний цукор – 20 г
Підготовка:
Крем Шарлотт зазвичай готується без крохмалю, але в цьому випадку він знадобиться, щоб досягти густішої консистенції крему. Вершкове масло нарізаємо кубиками і залишаємо при кімнатній температурі.
Приготування крему:
Для цього в каструльці з’єднуємо яйця, ванільний цукор, цукор та крохмаль.
Перемішуємо вінчиком. Вливаємо холодне молоко. Нагріваємо на середньому вогні, помішуємо. При перших ознаках загуснення, вогонь зменшуємо до помірного. Помішуємо та розбиваємо грудочки. Доводимо до кипіння – після появи бульбашок вимикаємо нагрівання. Охолоджуємо до теплого стану, накриваємо плівкою в контакт і залишаємо крем остигати до кімнатної температури. Вмикаємо духовку для розігріву до 200℃.
Приготування тіста:
У сотейник з товстим дном вливаємо молоко та воду, додаємо олію та сіль. Нагріваємо, поки олія повністю не розтопиться. Доводимо до кипіння.
Всипаємо відразу все борошно, перемішуємо. Інтенсивно перемішуємо заварну масу лопаткою, щоб втрутилося все борошно, 1-2 хвилини. Даємо охолонути до теплого стану. По одному вбиваємо яйця, щоразу перемішуємо тісто до однорідності. Якщо яйця більші, достатньо 4-5 штук. Заварне тісто має бути ні густим, ні надто рідким. Деко (30х40 см) повністю застилаємо листом антипригарного пергаменту. Половину тіста наносимо на пергамент тонким рівним шаром. Випікаємо корж із заварного тіста в розігрітій духовці за 200℃ хвилин 10-15. Готовий корж знімаємо з листа і притискаємо до столу руками, щоб трохи згладити нерівності. З тіста, що залишився, випікаємо другий корж. Заварні коржі розрізаємо на 4 частини кожен. Виходить 8 коржиків.
Формування торта:
Розм’якшене вершкове масло збиваємо міксером до освітлення та збільшення в обсязі. Продовжуємо збивати масло, а в процесі додаємо по столовій ложці яєчно-молочного крему, що охолов. Крем повинен вийти дуже повітряним, пишним та густим. Заварний корж змащуємо порцією крему Шарлотт і накриваємо наступним коржем. Останній корж не змащуємо кремом. Боки торта змащуємо кремом, що залишився. За бажанням можна прикрасити заварний торт подрібненими горіхами, кокосовою стружкою, мигдальними пелюстками або шоколадною крихтою. Смачного!