Знаменитий український шеф-кухар, ресторатор, громадський активіст, блогер та телеведучий Євген Клопотенко знову здивував своїми кулінарними експериментами. Насамперед, він показав, як приготувати голубці без традиційної засмажки, а з використанням запечашки. Тобто, замість того, аби засмажку посмажити, він її узяв і запік. А страва, яку він приготував, має назву “голубці (голуби)”. Але, мова тут зовсім не про пташок, хоча саме так подумали багато людей! Та й сам Євген Клопотенко у своєму відео на сторінці в соцмережі Instagram жартував на тему того, що це пташки. Чому насправді ця страва отримала саме таку назву, ніхто не знає. Навіть і сам Євген Клопотенко не в курсі цього!
Голубці, які ми всі, так звикли асоціювати з голубами, завдяки своїй популярності та історії, стали частиною нематеріальної спадщини України. Як вони отримали таку назву, точно невідомо, але існує чимало версій. Однак сьогодні ми більше зосередимося на тому, як приготувати ці смачні голубці, не маючи на увазі птахів.

Для цього вам потрібно буде підготувати кілька простих інгредієнтів: кукурудзяну крупу (200 грамів), капусту (1 штуку), моркву (2 штуки), цибулю (2 штуки), томатну пасту (2 столові ложки), сіль, цукор і воду (500 мілілітрів). Спочатку відварюєте кукурудзяну крупу (у 450 мілілітрах води), а потім даєте їй охолонути. Моркву натираєте, цибулю ріжете, після чого запікаєте їх в духовці до готовності (12 хвилин при температурі в 180 градусів). Після цього змішуєте ці інгредієнти з крупою, додаєте сіль і цукор для смаку.
Наступним кроком буде приготування капусти. Її потрібно закип’ятити, щоб листя стало м’яким. Потім вирізаєте тверду частину, загортаєте начинку в капустяні листи і викладаєте їх у форму для запікання. Тепер готуємо соус — змішуємо томатну пасту з водою (потрібно 50 мілілітрів води), додаємо сіль і цукор. Цим соусом заливаємо голубці, після чого ставимо в мультипіч на 25 хвилин. Використовуючи сучасну техніку, ви забезпечите голубці з рівномірною скоринкою без зайвих зусиль.