Рибні закуски – це така страва, яку можна завжди сміливо запропонувати бажаним, але гостям, що раптово з’явилися. Готувати рибні страви зовсім не важко (за умови, що свіжа чи морожена риба є в холодильнику), а часу для цього багато не потрібно: кілька хвилин – і на столі найсмачніші страви, за допомогою яких можна вгамувати легкий голод і продовжити дружню бесіду. З риби можна приготувати і гарячі, і холодні закуски, експериментувати з соусами та маринадами, а також прикрашати страви вареними овочами, часточками лимона та зеленню. Особливо у цій ніші цінується червона риба.
Риба, справді царська, недаремно здавна називається червоною. Не лише за колір, а й за багатство смаку та величезну користь для організму у всі віки любили ласувати червоною рибкою і у свята, та й у будні дні. Приготовлені з любов’ю за перевіреними рецептами з червоної риби горбуша чи сьомга, форель чи кету, чавича чи лосось стануть гордістю будь-якої господині. Червона риба смажена, запечена на грилі або в духовці, фарширована, копчена або слабосолона, в салаті або в супі – будь-який варіант порадує вас і ваших рідних.
Інгредієнти
- Лосось — 1 кілограм
- Сіль кухонна — 2 столових ложки
- Цукор — 1 столова ложка
- Перець чорний горошком — на смак
Приготування солоної риби
Підготувати тушку риби, розрізати вздовж хребта, вийняти всі кістки, порізати на невеликі шматки, приготувати із суміші солі та цукру засолювальну суміш.
На дно лотка викласти шар риби, присипати сумішшю засолювальної, покласти горошок запашного перцю, повторити операцію з другим шаром риби.
Лоток закрити і поставити в холодильник, найсмачніша солона червона риба буде готова за півдоби.
Червону рибу можна споживати у якості головного інгредієнту для брускети або бутерброду з огірками, зеленою та вершковим сиром. Також солону рибу подають із салатами або готують з неї суші у домашніх умовах. Зберігається така риба від одного до двох тижнів в холодильнику.