Грибна мачанка до вареників і голубців на Святвечір: така добра, що їмо просто ложкою. Без неї вже не те

Традиційна українська кухня славиться багатьма стравами. Пропонуємо ознайомитися з простим рецептом грибної мачанки, яку люблять готувати в Карпатах. Вона прекрасно доповнить майже всі пригощання.

Жителі Закарпаття, як тільки чують назву цієї страви, то згадують неймовірний смак грибів. Грибну мачанку можна подати з голубцями або використати як наповнення вареників. Для приготування страв на святковий стіл, вона вас дуже виручить.

Зазначимо, коли в Карпатах обговорюють смак грибів чи страви з них, то здебільшого мова йде про білі гриби. Ми ознайомимо вас, як зробити просту грибну мачанку, якою можна смакувати у звичайні дні або використати, коли готуватиметеся до прийдешніх свят.

Грибна мачанка

Інгредієнти

  • Гриби білі сушені – 30 г
  • Масло вершкове – 10 г
  • Олія – 2 ст. л.
  • Борошно – 2 ст. л.
  • Цибуля – 1 шт.
  • Сметана – 3 ст. л.
  • Лавровий лист
  • Сіль, перець  – до смаку

Приготування

Для початку помийте та замочіть білі гриби десь на 5-6 годин. Таким чином вони стануть трохи м’якшими, і ви зменшите час приготування страви.

Після закінчення цього часу, пересипте гриби в інший посуд, промийте їх. Потім залийте водою, в якій вони замочувалися спочатку. Далі процідіть її, звільніть від бруду, який могли залишити гриби.

Ставимо варити гриби на плиту до готовності на 40 хвилин, солимо на смак. Готуємо на невеликому вогні.

Очистьте цибулю, наріжте її кубиками, потім поставте смажити на сковорідку з олією до прозорого вигляду, трохи солимо. В цей час паралельно на іншій сковорідці варто обсмажити борошно, аби воно набуло золотистого кольору.

Коли приготуються гриби, промийте їх у гарячій воді, потім наріжте на зручні для вас шматочки.

Ставимо смажити гриби на сковорідку з приготованою цибулею, додавши вершкове масло, на 10 хвилин. До борошна вливаємо відвар з грибів, перемішуємо, дивимося, щоб не було грудочок, прокип’ятіть та звільніть від плівки.

Грибна мачанка

Всі приготовані вище складові страви кладемо в одну каструлю, ставимо варити приблизно на 5-10 хвилин, на смак можна поперчити, додати лаврового листя. За бажанням відправте до страви ще вершки, сметану, а потім вимкніть вогонь. Смачного!

Схожі статті

Чебуреки на воді: рецепт, який будуть просити готувати по 7 днів на тиждень

Готувати тісто для чебуреків насправді дуже просто, як і саму цю страву. Але така смакота зможе добре порадувати рідних та близьких на вихідних. Спробуйте приготувати та переконайтеся самі.

Ектор Хіменес-Браво навчив готувати домашні чипси: рецепт без “ГМО” та “Є-шек”

Ектор Хіменес-Браво показав, як приготувати натуральні домашні чипси з лавашу та зробити до них відомий мексиканський соус. І одне, і друге — дуже корисно. Можна їсти й не перейматися ні за що!

Страва вихідного дня: що приготувати на цих вихідних, щоб нагодувати всю сім’ю

Кулінари розповіли, як приготувати вареники з цибулею та салом "на пару". Рецепт дуже простий, а страва не залишить байдужими цілу родину. Найсмачніше — зовнішня начинка до вареників.

Цей інгредієнт у фарш майже ніхто не додає, і дарма: котлети стають пишними та соковитими

Є три різні способи та інгредієнта, які допоможуть зробити будь-який сухий фарш більш соковитим. У результаті й самі котлетки вийдуть такими, що танутимуть в роті.

Рецепт котлет з їдальні 90-х років: всі про нього забули, а дарма – дуже смачно і бюджетно

Ці котлетки можна приготувати легко та швидко. Зробити це зможе навіть та господиня, яка не сильно вміє та любить їх готувати. Все тому, що рецепт мега простий!

Євген Клопотенко назвав себе божевільним, бо посмажив банани з цибулею на сковороді

Євген Клопотенко запропонував українцям обсмажити банани з червоною цибулею. Хто не може собі цього уявити, може побачити це на власні очі. Адже шеф-кухар зняв і виклав відео. Це мішлен.