Курник — особлива територія на подвірʼї, де домашні птахи відпочивають, їдять та несуть яйця. Розповідаємо, як правильно облаштувати його та яку підстилку обрати, щоб і сухо було, і без запахів.
Зараз ведення домашнього господарства стає дедалі популярнішим. Багато хто з власників дачних ділянок і заміських будинків замислюється над тим, щоб завести собі курочок. Ці птахи — чудовий варіант домашньої худоби для початківців. Вони не примхливі, але все ж потребують для себе створення певних умов. Зокрема, потрібно буде правильно облаштувати курник.
Господарі повинні заздалегідь подбати про те, щоб в курочок був свій курник, а в кожної пернатої — власне гніздечко, де вона буде перебувати більшість часу і нести яйця.
Одна з найважливіших умов будь-якого курника – це наявність сідала. Його створюють із деревʼяних жердин діаметром 3-4 сантиметри. Ці поперечини не мають бути занадто тоненькими. Інакше курці доведеться міцно триматись за неї лапками і через короткий час буде відчувати сильну напруженість та втому.
Домашня птиця вночі та вдень завжди відпочиває на сідалах. Також куркам потрібні гнізда, де б вони могли нести та висиджувати яйця. Гніздечка встановлюють в спеціально відведеному місці у курнику. Воно повинно бути максимально віддалене від дверей та вікон, а також не мати навколо яскравого освітлення.
Під впливом яскравого світла курки стають більш агресивними. До того ж, вони можуть почати розкльовувати власні яйця.
Гнізда для курей облаштовують подалі від поїлок та годівничок. В кожному з них робиться підстилка. Дехто використовує для цього солому або подрібнене сіно. Та багато господарів радять викладати в курячі гнізда більш гігієнічний та приємний матеріал.
Серед найпоширеніших варіантів можна зазвати підстилку з деревної золи. Деякі господарі використовують соснову стружку, але краще обирати підстилку зі стружки листяних порід дерев.
Також можна у вольєр для курки насипати будівельний пісок. Він має чудові дренажні властивості.
Щодо соломи, то її використовують із обережністю. Бажано перед використанням переконатись у тому, що вона якісна та зберігається в сухому і чистому вигляді. Адже в сирій соломі формується цвіль, яка становить небезпеку для здоровʼя курки.
Товщина підстилки в гніздах курей повинна бути не менш ніж 7 см. В зимову пору товщину шару збільшують до 30-50 см.
Правильна підстилка і її регулярна зміна забезпечать комфорт та повну відсутність запахів в курнику. Змінювати підстилку в гніздах потрібно повністю кожного тижня. Але перевіряти її варто щодня, а мокру та забруднену — змінювати на свіжу.
Також в курнику облаштовують якісну вентиляцію. В ідеалі роблять її по всіх чотирьох стінах курника і додатково облаштовують вентиляційні отвори.