В курнику буде тепло навіть при мінус 20: який матеріал найкраще використовувати для утеплення

ТОП-5 порад, які допоможуть створити належні умови в курнику, щоб птахам було тепло й вони дуже добре неслися. Це прості та бюджетні методи, але дуже й дуже ефективні.

Зима є справжнім випробуванням не лише для людей, а й для наших пернатих друзів. Щоб кури зберігали здоров’я і продовжували нести яйця, навіть коли за вікном мінус 20 градусів морозу, необхідно подбати про тепло в курнику. Щоб кури радували своїх господарів свіжими яйцями в достатній кількості, для них потрібно створити всі належні умови. І перше, про що слід подбати взимку, це утеплення.

Найпоширеніший матеріал, який можна використати для цього – мінеральна вата. Вона чудово утримує тепло і не пропускає холод. А також, пінопласт, який є легким у монтажі та доступний за ціною. Є господарі, які полюбляють використовувати солому та тирсу. Ці матеріали є дуже й дуже екологічними (їх краще використовувати для додаткової ізоляції).

Експерти розповіли, як правильно утеплити курник для зими
Експерти розповіли, як правильно утеплити курник для зими

Для утримання тепла необхідно подбати про підлогу. Для цього слід використовувати товстий шар тирси або соломи. Це не лише створить тепловий бар’єр, а й забезпечить комфорт для курей. Стіни варто обшити дерев’яними панелями або фанерою, додатково проклавши утеплювач. Зберегти тепло важливо, але не менш важливо забезпечити свіже повітря. Продумана вентиляція допоможе уникнути вологи, яка може призвести до захворювань у курей. Тому, слід використовувати невеликі отвори з клапанами, щоб регулювати повітрообмін.

Натуральне освітлення це дуже гарно, але взимку дня його може бути недостатньо. Лампи розжарювання або спеціальні інфрачервоні обігрівачі допоможуть зберегти тепло і водночас освітлити приміщення. Щоб кури могли ефективно зберігати тепло, їм потрібне харчування з високою калорійністю. Взимку до раціону птахів бажано додати зернові суміші, соняшниковий шрот, кукурудзу та трохи риб’ячого жиру. Це надасть курям енергію для боротьби з холодом.

Схожі статті

Ранкові лестощі та ніжності кота: чого насправді хоче улюбленець від вас – не їжі

Тепер все зрозуміло! Ніжні, добрі та дуже милі коти з самого ранку, не просто так. Ветеринари пояснили, чому так відбувається, і що слід робити власникам пухнастиків.

Чому кури клюють та псують свої яйця: ветеринари пояснили, як вирішити це питання комплексно

Домашня птиця більше не псуватиме знесені яйця, якщо дотримуватися всіх цих порад. Існує кілька причин того, чому кури беруть й розкльовують шкарлупу яєць.

4 кроки, за які кури вам подякують: що зробити, щоб птахи неслись на 50% краще

Іноді кури перестають нестися так, як раніше і цьому є причина - що потрібно зробити в курнику, щоб птахи несли ще більше яєць? Обовʼязково візьміть це на замітку.

Чому кури закльовують одна одну: 8 причин, які зможуть уберегти все ваше поголів’я птахів

Знаючи все це, ви матимете здорове та мирне поголів'я курей. Також, у вас не виникне ніяких додаткових питань і проблем щодо утримання птиці. З самого початку все буде, як слід!

Вигул курей на весні: ТОП-4 причини того, чому не варто випускати своїх птахів на подвір’я

Ідея випустити курей гуляти по зеленій травичці навесні, може здаватися просто чудовою! Але за всім і завжди щось стоїть! Ветеринари пояснили, чому цього робити не слід.

Чому насправді попіл не захищає курей і курник від шкідників: власники птахів скаржаться на це

Попіл може бути корисним для боротьби з деякими шкідниками, але для досягнення максимального ефекту слід поєднувати його з іншими добавками. Як саме це зробити, усе про це в матеріалі нижче.