Як утримувати корову взимку і чи можна випускати її на прогулянку: відповідь вас здивує

Домашня худоба взимку потребує посиленого харчування із високим вмістом корисних речовин та вітамінів. А ось чи потрібні прогулянки на морозному повітрі коровам? "Сенсація" розповідає про це далі.

Холодна зима — особливий період для великих домашніх тварин. Наприклад, умови утримання корів в прохолодний зимовий період є чимало різноманітних упереджень. Причому не лише в індивідуальних домогосподарствах, але й у великому фермерському бізнесі.

Продуктивний цикл кожної корови залежить в більшості своїй від умов зимівлі. Тому тварин слід правильно підготувати до цього непростого періоду.

Багато ветеринарів сходяться в думці про те, що низькі температури не створюють дискомфорту для корівок. Тому температура всередині хліву може бути навіть 0 градусів.

Водночас крупні рогаті тварини повинні завжди мати вільний доступ до теплої води. Бажано облаштувати хлів поїлками з підігрівом. Інший варіант — утримувати в приміщенні температуру на рівні +12+14 градусів тепла — щоб вода в коровʼячих поїлках швидко не замерзала.

Щодо води в поїлках, то краще надавати перевагу рідині з артезіанських свердловин.
В хліву, де утримуються корівки — не повинно бути протягів. Саме вони можуть негативно вплинути на її здоровʼя. Тому під час приготування приміщень для зимівлі тварин бажано перевіряти щільність закриття дверей, а також можливість регулярних провітрювань.

В процесі організації зимівлі корів не слід забувати про їх активність. Багато хто з господарів вважають, що зима — не кращий час для прогулянок корів. Насправді ж ветеринари наголошують — у сонячну погоду, коли немає на землі небезпечного льодового чи снігового покриття, рогатих постачальниць смачного молочка можна виводити на прогулянку.

Чи можна вигулювати корів взимку на вулиці: ветеринари дали відповідь
Чи можна вигулювати корів взимку на вулиці: ветеринари дали відповідь

Бажано заздалегідь підготувати для зимових прогулянок корів майданчик, загін чи окрему стежку в саду. Головне — щоб тварині там гуляти було безпечно.

Взимку в багатьох корів відбувається отел. Тому в цей період варто особливу увагу приділити правильному харчуванню тварини. Раз на 3 місяці потрібно, щоб корівку оглядав лікар-ветеринар. Під час профілактичного огляду худоби фахівець оглядає роги, язик, очі та шерсть худоби.

Кожній корові взимку потрібно багато вітамінів. Дають їх як у вигляді свіжих овочів, так і в формі інʼєкцій.

Коли на вулиці випаде сніжок — рогату худобу можна випустити на подвірʼя, щоб корівка трохи розімʼялася та зробила зарядку. Ветеринари радять випускати корів з хліву в сонячну погоду — щоб вона розімʼялася та зробила зарядку.

Хоча на 30-40 хвилин тварину слід виводити на двір — тоді їй легше буде отелитися. Та й після отелу тварину слід виводити на вулицю ненадовго — щоб вона швидше відновилася після пологів.

Ветеринари розповіли, чи можна вигулювати корів взимку
Ветеринари розповіли, чи можна вигулювати корів взимку

Основне правило утримання корів як влітку, так і взимку — це гігієна. В період зимівлі варто слідкувати за тим, щоб підстилка на підлозі завжди була сухою. Вимʼя слід регулярно мити теплою водою. Впродовж усього періоду слід підстилку із соломи регулярно міняють. На одну добу кожній корові потрібно 2-3 кг такої підстилки.

Корову потрібно мити, приділяючи увагу найбільш забрудненим місцям. Приміщення для утримання рогатих тварин готують заздалегідь. Стіни в ньому білять, проводять дератизацію (комплекс мір по боротьбі з гризунами).

Схожі статті

ТОП-2 причини, чому так треба зробити: навіщо підвішувати капусту для курей взимку

Кури взимку стають лінивими, адже на вулиці холод, тому вони є малорухливими й схильні до ожиріння - що зробити, щоб запобігти цьому і птахи були завжди здорові?

Лише 1 дія, яка принесе гарний результат: що має стояти в курнику взимку, щоб яйця неслись

Якщо ж ви хочете, щоб ваші кури завжди були здорові і при цьому добре неслись, варто знати, чого вони потребують - 1 продукт, який має стояти в кожному курнику.

В курнику буде сухо, без запаху, і кури будуть нести яйця краще, ніж на фабриці – в чому секрет

Кілька основних правил, які допоможуть побудувати курник таким чином, щоб там завжди було сухо, не відчувалося ніяких запахів, а кури добре несли яйця. Все це можливо зробити вдома самим!

5 особливостей поведінки кішки, які можуть вас сильно здивувати – що вона хоче сказати

Домашні тварини роблять дуже багато "дивних" речей, розібрати значення яких можуть лише професійні зоопсихологи або люблячі господарі. Що намагається сказати ваша кішка?

1 склянка цього і мінус проблема: ваша кішка більше буде точити кігті об диван

Часто господарі можуть спостерігати за такою проблемою - кішки точать свої кігті об диван, але як уникнути цього? Дієвий спосіб, який 100% допоможе.

3 ложки цього і все: забудьте про кліщів і клопів у курнику раз і назавжди – записуйте

У курнику завжди можна зустрітись з неприємними проблемами, які потребують вирішення - зробіть ЦЕ, щоб клопи й кліщі зникли звідти і більше не з'являлись.